Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Wordpress Admin Paneline Giremiyorum (Çözüm)

• Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Wordpress admin paneline giremiyorum diyorsanız bu durumda site yönetimine ulaşamadığınız için ciddi sorun ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Söz konusu sorunun meydana gelmesi için farklı nedenler bulunmaktadır ve bu sorunları çözerek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Wordpress admin paneline giremiyorum

Yanlış Giriş Bilgisi​

Wordpress admin paneline giremiyorum sorunu için en basit sebep yanlış bilgiler girmenizdir. Kullanıcı adınızın ve şifrenizin doğru olduğundan emin olmanız gerekir. Özellikle şifrenizi bir yerden kopyalayarak giriyorsanız hata alabilirsiniz. Büyük ve küçük harf duyarlılığına da dikkat etmelisiniz.

Şifre Sıfırlamanın Çalışmaması​

Şifrenizi unuttuysanız ve yeni şifre gönderme kısmı da tam olarak çalışmıyorsa bu durumda sunucu panelinizden phpMyAdmin’e girin. Buradan Yapı ->wp_users kısmını seçin. Wp_users’a tıklama sonrasında sayfada sitenizin kullanıcı giriş bilgileri çıkacaktır. Buradan Düzenle’yi seçin. Sonrasında ise user_pass kısmına yeni şifrenizi girin ve şifrenizi değiştirin. Yapılacak olan başka değişiklikleri de buradan yapabilirsiniz.

Fazla Giriş Denemesi​

Wordpress admin paneline giremiyorum hatası çok fazla yanlış giriş denemesi yapıldığında da aktif olabilir. Bu durum Brute-force olarak nitelendirilen saldırıların önlenmesi için sistemin kendini korumaya alması için uygulanmaktadır. Ancak sizin başınıza geldiyse bu durumda FTP üzerinden işlem yapmalısınız. FTP sunucunuza giriş yaptıktan sonra wp-content klasörünü bularak plugins’i seçin. Eklenti klasörüne sağ tıklayarak Yeniden Adlandır kısmını seçin. Eklendi adından önce deactivate_ yazın. Bu işlem ile birlikte koruma sunan eklenti pasif olacaktır ve giriş yapabileceksiniz.

Beyaz Sayfa Sorunu​

Eğer admin paneline giriş yapacağınız ekran gelmek yerine beyaz sayfa ile karşı karşıya kalıyorsanız bu durumda;

• Sitenizin hafıza limitini arttırabilirsiniz. Bunun için sunucu sağlayan firma ile görüşme yapmalısınız.
  • FTP üzerinden yakın zamanda yüklemiş olduğunuz eklentileri devre dışı bırakın.
  • phpMyAdmin üzerinden Wordpress’in kendisi ile gelen temalardan birisini aktif hale getirin.

Veritabanı Bağlantısı Hatası​

Wordpress admin paneline giremiyorum sorunları arasında veritabanı bağlantısı kurulurken sorun da yer alıyor. Veritabanına bağlantı kurulmadığı için işlem yapamazsınız. Bu sorunu çözmek için Wordpress onarma yapılandırmasını etkinleştirebilirsiniz. Bunun için phpMyAdmin üzerinden işlem yapmanız gerekir. Eğer bu işlem işe yaramazsa bu durumda yüklemiş olduğunuz tüm eklentileri yine phpMyAdmin ile pasif hale getirmelisiniz.