Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Word Sayfayı İkiye, Üçe Bölme Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

 • Konbuyu başlatan Thous
 • Başlangıç tarihi
Thous

Thous

Yönetici
Yönetici
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
370
Konum
Samsun
Web
tilki.net
Ticaret: 1 / 0 / 0
Bu yazımda sizlere Word sayfayı ikiye bölme, üçe bölme nasıl yapılır resimli anlatım konusu ile detayları aktarmaya çalışacağım. MS Office yazılımları, bildiğimiz gibi bilgisayar ortamında işleri ciddi anlamda kolaylaştıran ve beraberinde ideal seçenekleri de bizlere sunan önemli imkanlardan birisi olarak dikkat çekiyor. Yazılı belgeler için en ideal seçenek ise MS Word olarak dikkatleri çekiyor.

Gerçi artık genel adı Office 365 olarak da biliniyor. Word dökümanında sayfayı ikiye bölmek, özellikle kitap düzeni oluşturmak için birçok kişi tarafından merak ediliyor. Bende elimden geldiğince sizleri bu anlamda kapsamlı olarak bilgilendirecek ve aşamaları anlatacağım.

Word sayfayı ikiye bölme işlemi için aşağıdaki adımları sırası ile takip edebilirsiniz. Microsoft Office Word dökümanında SAYFA DÜZENİ kısmı, bu anlamda bir sayfanın genel düzenini oluşturmak için bizlere birçok farklı hazır şablon sunuyor. Genel olarak bu şablonlardan faydalanarak düzeni kurar ve adımlar atarız. Hemen sizleri aşamalar ile alakalı olarak bilgilendirelim.

Word Sayfayı İkiye, Üçe Bölme​


 • Öncelikli olarak bilgisayarınızda Word programını çalıştırın ve gelen ekranda üstteki seçenekler içerisinden BOŞ BELGE sekmesine tıklayın. Kendinize yeni ve temiz bir çalışma sayfası oluşturun.

  Word sayfa bolme

 • Gelen ekranda dilerseniz boş iken dilerseniz metninizi yazdıktan sonra ki bu çok daha etkili bir yöntemdir. Üst sekmelerde bulunan DÜZEN seçeneğini göreceksiniz. Düzen ekranına tıklayın ve sayfa ile alakalı birçok farklı ayarın çıktığı göreceksiniz.

  Word sayfayi ikiye bolme

 • Düzen sekmesine girdikten sonra yukarıdaki resimde görebileceğiniz üzere bir seçenek karşınıza çıkıyor. SÜTUNLAR sekmesine tıklayın ve buradaki hazır ayarların aşağıya doğru menü şeklinde açılmasını sağlayın. Açılan seçeneklerin her birisinde sayfayı dilediğiniz gibi sütunlara bölme seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

  Word sayfa uce bolme

 • Sütunu seçtikten sonra sayfanız ile alakalı diğer detaylar gelir. Bu detaylar içerisinde çizgi kalınlığı, boşluk ayarları ve bu gibi aklınıza gelebilecek daha birçok farklı ayarlamayı otomatik olarak kendiniz yapacaksınız. Yine de kendi ayarlarını korumanızı ve herhangi bir işlem yapmamanızı tavsiye ederim. Varsayılan ayarlar en ideal seçenekleri sizlere sunar.
 • Tabi ki WORD dökümanında bu ayarlamaları yaptıktan sonra ekranın nasıl görüneceği ile alakalı da merakınız olabilir. Aşağıdaki görsellerde Word dosyasında sayfayı ikiye bölme ve üçe bölme resimli anlatım seçeneklerinin sonuçlarını görebileceksiniz. Word sayfayı ikiye bölme ayarları ile alakalı diğer detaylara geçelim.

Word dökümanında bu ve bunun gibi birçok farklı ayarı otomatik olarak yapabileceğiniz SAYFA DÜZENİ ekranı ideal imkanları sizlere sunar. Word sayfayı ikiye bölme ve üçe bölme gibi işlemleri de yukarıda attığım şekilde çok pratik bir şekilde yapabilme imkanına sahip olabilirsiniz.

Yeni sürüm Word programlarında DÜZEN sekmesi altında bu ayarları görürsünüz. Eski sürümlerde ise doğrudan SAYFA DÜZENİ seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayarak sütunlar kısmından tüm ayarlamaları eksiksiz şekilde yapma imkanınız olacak. Word sayfayı ikiye bölme ve üçe bölme işlemleri bu kadar ile sınırlıdır. Umarım işinize yarayan bir yazı olmuştur, iyi forumlar. ♥