Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Windows Defender Nasıl Kapatılır?

  • Konbuyu başlatan Slade
  • Başlangıç tarihi
Windows Defender, Windows işletim sistemleri için tasarlanmış bir güvenlik yazılımıdır. Bilgisayarı virüslerden, casus yazılımlardan ve diğer kötü amaçlı yazılımlardan korumak için kullanılır. Kullanıcılar bazı durumlarda bu güvenlik yazılımını kapatmak isteyebilir. Özellikle de internetten uygulama, program ve benzeri şeyler indirirken Defender tarafından engel olunması durumunda kullanıcılar programı kapatmak isteyebilir.

Windows Defender nasıl kapatılır? Bunun için çok fazla bir şey yapmaya gerek yoktur. Bu programı kapatmak için birkaç basit adımı takip etmek yeterlidir. Windows Defender kapandıktan sonra tekrar çalışması için kullanıcının aynı işlemleri yapması gerekir. Başka bir virüs tarama ve güvenlik programı kullanmak isteyen kişiler de bu programı kapatmayı tercih edebiliyor.

Windows Defender Kapatma Adımları​

Windows Defender, Windows kullanıcıları için virüslere, casus yazılımlara ve diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağlayan bir virüsten koruma yazılımıdır. Antivirüs koruması, gerçek zamanlı koruma, ağ savunması ve daha fazlası gibi çeşitli özelliklerle birlikte gelir. Windows Defender kapatma adımları şu şekildedir:

  • Başlangıç menüsü üzerinden ayarlar seçeneğine girin.
  • İkinci aşamada açılan pencereden güncelleştirme ve güvenlik alanına girilmelidir.
  • Buradan virüs ve tehdit korumasına basın.
  • Daha sonra ayarları yönet bölümünden Windows Defender sorunsuz bir şekilde kapatılabilir.
  • Gerçek zamanlı koruma kapalı olduğunda, Windows Defender kapatılmış olur.
  • Programı tekrar açmak istediğiniz zamana aynı adımları tekrar etmeniz yeterli olacaktır.

Windows Defender Ne İşe Yarar?​

Windows Defender, virüslere, casus yazılımlara ve diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağlayan bir güvenlik yazılımıdır. Windows Defender, bilgisayarınızı korumaya yardımcı olacak birçok özelliğe sahiptir, örneğin: virüslere, casus yazılımlara ve diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı gerçek zamanlı koruma; otomatik güncellemeler; yedekleme çözümleri; sistem geri yükleme; belirli tehditler için özel taramalar oluşturma yeteneği; sorun giderme sorunları için sistem sağlığı raporu gibi pek çok özellik sağlar.

Windows defender


Dünyadaki en popüler ücretsiz antivirüs yazılım programlarından biridir. Virüsleri, casus yazılımları, Truva atlarını, rootkit'leri ve diğer kötü amaçlı yazılımları tespit etmek ve kaldırmak için kullanılabilir. Aynı zamanda bilgisayarı internette veya e-posta eklerinde bulunabilecek diğer tehditlerden korumak için tasarlanmıştır. Windows Defender antivirüs, bilgisayarınızdan tehditleri kaldırmak için kapsamlı bir araç seti de sağlar.

Windows Defender Kapatmak Riskli​

Windows güvenlik duvarı; hem işletim sisteminiz hem de Microsoft ürünleriniz için otomatik güncellemeler; ev ağı koruması; dosyaların kaydedilmeden veya açılmadan önce otomatik taranması; dosya kurtarma araçları; kayıp cihazınızı bulmanıza veya silmenize yardımcı olacak hırsızlık önleme araçları gibi farklı özelliklere sahiptir. Ekstra bir güvenlik programınız bulunmuyorsa bu programı silmek riskli olabilir. Bu durumda Windows Defender programı silindiği zaman zararlı yazılımlar bilgisayara girebilir ve güvenlik ya da donanım sorunları ortaya çıkabilir. Programı kapatacak olan kullanıcıların bu konuya dikkat etmesi gerekir.
 
LOTR Manyağı

LOTR Manyağı

Balrog of Morgoth 💀
Moderatör
Katılım
7 May 2022
Mesajlar
503
Web
karavilgrup.com.tr
Kredi
1,666
Points
360
Ticaret: 0 / 0 / 0
Şahsi fikrim kişisel bilgisayarlarda mutlaka WD haricinde bir AV olması yönünde. WD çoğu durumda yetersiz kalıyor.