Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Windows 10 Dosya Uzantılarını Gösterme (Resimli)

• Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Thous

Thous

Yönetici
Yönetici
Web
tilki.net
Ticaret: 1 / 0 / 0
Windows 10 Dosya Uzantılarını Gösterme işlemini aşağıdaki adımları sırasıyla takip ederek kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Dosya uzantıları gözüktüğünde uzantı değiştirmek için (farklı kaydetmeye gerek kalmadan) 'Yeniden Adlandırma' işlemi yapabilirsiniz.

Windows 10 Dosya Uzantıları Nasıl Gösterilir?​

• Bilgisayarınızın masa üstünde herhangi bir klasör oluşturun veya var olan bir klasörü açın.

Windows 10 dosya uzantisi nasil gosterilir

• Ardından klasörün üst kısmında bulunan Görünüm sekmesine tıklayın.
  • Yukarıda resimde kırmızı ile çizdiğim Dosya adı uzantıları bölümünün sol tarafında bulunan tik işaretini işaretli duruma getirin.

Dosya uzantilarini gosterme

• Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra işlem tamamlanacaktır.
Windows 10 dosya uzantılarını gösterme işleminden sonra dosyalarınızın uzantısı yukarıda bulunan resimdeki gibi gözükecektir. Umarım işinize yaramıştır. İyi forumlar. ♥

Ekli dosyalar

• windows-10-dosya-uzantisi-nasil-gosterilir.png
    windows-10-dosya-uzantisi-nasil-gosterilir.png
    34.7 KB · Görüntüleme: 0
m2hmet

m2hmet

Tilki Adayı
Ticaret: 0 / 0 / 0
Hocam bu arada daha fazla göster eklentisini ben bir türlü çalıştıramadım. İstatistiklerde yeni konuları 1. Sıraya alınca çalışmıyor. Fakat gördüğüm kadarıyla siz bu engeli aşmışsınız yardımcı olur musunuz?

Moderatörün son düzenlenenleri:
Thous

Thous

Yönetici
Yönetici
Web
tilki.net
Ticaret: 1 / 0 / 0
O eklentim lisanslı hocam, ben aşmadım satın aldığım arkadaş kurulum sağladı