Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Whatsapp’ta Kalın, İtalik ve Altı Çizili Mesaj Yazma

  • Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Thous

Thous

Yönetici
Yönetici
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
370
Konum
Samsun
Web
tilki.net
Bu yazımda merak edilen konulardan olan WhatsApp’ta kalın, italik ve altı çizili mesaj yazma konusunda sizlere bilgiler sunmaya çalışacağım. Dünya genelinde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, her geçen gün kendisini daha da geliştiriyor. Büyümesinin hemen ardından Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg tarafından potansiyel rakip olarak görüldüğü için satın alındı. WhatsApp, artık çok daha büyük ve çok daha işlevsel bir şirket.

WhatsApp yenilikleri, zaman içerisinde bizlere birçok farklı seçenek sundu demek yanlış olmaz sanırım. GIF mesajlar, emojiler, video ve görsel iletişim gibi aklınıza gelebilecek birçok farklı seçenek bu ortamda sizlere sunuluyor. Bende elimden geldiğince sizleri bu anlamda bilgilendiriyorum. WhatsApp kalın mesaj yazma, oldukça rağbet gören ve insanlar tarafından araştırılan konular arasında yer alıyor.

WhatsApp mesaj biçimlendirme özellikle ülkemiz genelinde ciddi anlamda araştırılıyor. Bende bu yazımda sizleri elimden geldiğince bilgilendireceğim. Merak ettiklerinizi bu konuyu cevaplayarak sorabilirsiniz.

Whatsapp kalin italik ustu cizili yazma

WhatsApp Metin Biçimlendirme​

WhatsApp, an itibari ile dünya genelinde ciddi anlamda fark yaratan bir uygulama haline geldi. Tabi ki mesaj biçimlendirme özelliği sayesinde çok daha dikkat çekici ya da kurumsal mesajlar yazabilmek mümkün hale geldi. Kalın yazmak, italik yazmak, altı çizili ya da üstü çizili şekilde metin yazmak artık mümkün hale geldi. Şimdi detayları sizlere görsel olarak da sunacağız. Merak ettiklerinizi yorum alanlarımızdan bizlere sorabilir ve fikir edinme yoluna gidebilirsiniz.

Whatsapp kalin italik yazmak

WhatsApp Kalın Mesaj Yazmak​

WhatsApp’ta kalın yazmak istiyorsanız kullanmanız gereken biçim son derece basittir. Kalınlaştırmak istediğiniz kelimenin ya da cümlenin başına ve sonuna * ibaresi eklemeniz yeterlidir. Nasıl yani? Örneğin bir mesaj içerisinde TİLKİ kelimesini kalınlaştırmak istiyorsunuz. Bu kelimeyi WhatsApp mesaj yazdığınız kısma *TİLKİ* şeklinde yazıp gönderirseniz kalın olarak gönderecektir.

WhatsApp’ta Üstü Çizili Mesaj Yazmak​

Mesaj biçimlendirme seçenekleri itibari ile kullanabileceğimiz birkaç farklı metin biçimlendirme yöntemi olduğunu söylemek gerekiyor. Bunlardan birisi de altı çizili mesaj yazmak. WhatsApp’ta üstü çizili mesaj yazmak istiyorsanız kelimenin ya da cümlenin başına ve sonuna ~ ibaresini ekleyin. Örneğin TİLKİ kelimesini üstü çizili bir şekilde paylaşmak istiyorsanız; tek yapmanız gereken ~TİLKİ~ yazmak.

WhatsApp İtalik Mesaj Yazmak​

İtalik mesajlar, estetik açıdan çok daha güzel görünen ve özellikle bir cümleyi ya da kelimeyi vurgulayabilmek için en önemli araçlardan birisidir. WhatsApp’ta italik mesaj yazmak için yapmamız gereken ise basit. İtalik hale getirmek istediğimiz cümlenin ya da kelimenin başına ve sonuna _ ibaresi koymamız yeterlidir. Örneğin TİLKİ kelimesini italik yapmak istiyorsanız; _TİLKİ_ yazmamız yeterlidir.


WhatsApp’ta kalın mesaj nasıl yazılır? Bu soruyu çok fazla araştıran olduğu için Tilki.NET içerisinde elimden geldiğince sizleri bilgilendirmek istedim. Tabi ki WhatsApp resmi internet sitesinde de bu konu ile alakalı olarak en kesin bilgiler sizlere sunuluyor. Umarım aradığınızı bulduğunuz, işinize yarayan bir yazı olmuştur. İyi forumlar ♥