Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

WhatsApp Web Nedir? Nasıl Kullanılır?

  • Konbuyu başlatan Slade
  • Başlangıç tarihi
Anlık mesajlaşma servisi olan WhatsApp Facebook bünyesine katıldıktan sonra, birçok yeni özellik geliştirilmiş ve kullanıcılara bu anlamda birçok kolaylık sağlanmıştır. WhatsApp web anlık mesajlaşma servisinin bilgisayarlar da kullanımı için geliştirilmiş olan bir uygulamadır. WhatsApp Web nedir ve nasıl kullanılır, birçok kişi tarafından merak edilir.

WhatsApp Web Nedir?​

WhatsApp web nedir diye soranlar için özetlemek gerekirse, bu uygulama WhatsApp' ın masaüstü versiyonudur. Bu uygulamayı masaüstü kullanmak için, akıllı telefonunuz olması ve uygulamayı telefonuna indirmiş olmanız gerekir. Android, Pis ve Windows Phone özelliklerinin de desteklenmesi gerekir. Uygulamanın özelliği budur. Uygulanma verileri, telefondan masaüstüne aktarılır. WhatsApp kullanımı 2015 yılından beri yaygındır. O yıllarda da masaüstü olarak kullanılmıştır. Çalışırken önemli bir avantaj sağlar. Telefonunuza mesaj geldiği zaman, bilgisayardan ayrılıp, mesaj yazmanıza gerek kalmaz. Bilgisayardan mesajlaşma yapılabilirsiniz.

Whatsapp web nedir

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır?​

WhatsApp web nasıl kullanılır bilmek gerekir. Bunun için öncelikle whatsApp resmi sitesine girmek gerekir. Buradan da uygulama indirmeniz önemlidir. Uygulamanın indirilme süreci çok kısadır. İndikten sonra üzerine tıklayıp, kurulumu hemen yapabilirsiniz. WhatsApp hemen masaüstüne inmiş olur. Kurumu bitirdikten sonra, QR kodu kullanmak gerekir. Telefonunuza whatsApp uygulamasını tanıtıp, çok daha bir kolay bir şekilde uygulamayı kullanabilirsiniz.

Yine WhatsApp web sitesine giriş yapıp, mobil whatsApp uygulamasına QR kodunu tanıtabilirsiniz. Buradan da uygulamayı kullanabilirsiniz. Akıllı telefonunuzda bulunan WhatsApp hesabının uzantısı, WhatsApp webdir. Birine gönderdiğiniz mesajlar ya da size gelen mesajlar, telefon ile bilgisayar arasında senkronize olur. Hem bilgisayar hem de telefonda aynı an da bütün mesajları görebilirsiniz.

WhatsApp Web Kurulumu​

Kurulumu şu şekilde yapılır;

  • Bilgisayardan whatsApp web sitesi açılır. Yandaki bağlantıya tıklayabilirsiniz. =>
  • Telefondan WhatsApp uygulaması açılır.
  • Android özellikli olan telefonlarda sohbet açıkken menüden, whatsApp web girişi yapılır.
  • iPhone olan telefonlarda ayarlar ve whatsApp web tıklanır.
  • WhatsApp phone için menüden web uygulaması açılır.
  • Telefon kamerası bilgisayar ekranına yönlendirilir ve QR kodu okutulur.
Tüm bu işlemleri yaparak whatsApp web kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu uygulama telefon üzerinden çalıştığı için, mutlaka telefonunuzun internet bağlantısı iyi olmalıdır. Kesildiği Zaman, iletişim de kesilir. Yine veri tüketimi az olsun istiyorsanız, wifi üzerinden de bağlantı sağlayabilirsiniz. WhatsApp bağlantı ayarları size bağlıdır m isterseniz bağlı kalabilir, isterseniz de bağlantıyı kolay bir şekilde sonlandırabilirsiniz.

WhatsApp Web Kod Olmadan Çalışır Mı?​

WhatsApp web kod olmadan çalışmayan bir uygulamadır. Kullanıcı adı, parola ya da diğer şeylerle bağlantılı bir çalışma sistemi yoktur. WhatsApp web uygulamasını kullanmak için, mutlaka QR kodunu kameraya okutmak gerekir. Eğer telefonun kamerasında bir sıkıntı varsa ya da netleşme sorunu varsa, WhatsApp web servisi kullanmanız mümkün değildir. QR kodu dışında bu hizmeti kullanmanın başka bir yolu yoktur.