Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme

 • Konbuyu başlatan Thous
 • Başlangıç tarihi
Thous

Thous

Yönetici
Yönetici
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
370
Konum
Samsun
Web
tilki.net
Bu yazımda birçok kişinin merak ettiği WhatsApp silinen mesajları geri getirme işlemi nasıl yapılır sorusuna yanıt vermeye çalışacağım. Dünyanın en çok kullanılan ve en iyi anlık mesajlaşma ve haberleşme uygulaması WhatsApp, Mark Zuckerberg tarafından satın alındıktan sonra çok farklı bir hale büründü. Yaşanan gelişmeler de insanları ciddi anlamda memnun etmeye devam ediyor.

WhatsApp, zaman içerisinde uçtan uca şifreleme tekniği ile tüm yazışmalarınızı gizlilik altında tutarken artık geçmiş mesajlarınızı da koruma imkanını sizlere sunuyor. WhatsApp mesaj yedekleme işlemlerini dilerseniz Google Drive sunucularına, dilerseniz WhatsApp sunucularına sorunsuz bir şekilde yapabiliyorsunuz. Peki bu işlemi nasıl yapacaksınız? Bu makalemizde sizleri bu anlamda bilgilendirmeye çalışacağım.

WhatsApp Mesaj Yedekleme Özelliğini Aktif Etme​

Genellikle siz kapatmadığınız sürece WhatsApp, telefonda açık olan Google Drive ya da iCloud hesabınıza mesajlarınızı otomatik olarak yedekler. Ancak kapalı durumda da olabilir. WhatsApp mesaj yedekleme özelliği nasıl aktif edilir sorusunun yanıtı aşağıdaki gibidir;

 • WhatsApp uygulamasını telefonunuzdan açın.
 • Sağ üst köşede bulunan alt alta üç nokta simgesine tıklayın ve AYARLAR panelini açın.
 • Gelen seçenekler içerisinde SOHBETLER sekmesine tıklayın.
 • Açılan ekranda en alt kısımda yer alan maddenin bir üst kısmında SOHBET YEDEĞİ sekmesi mevcut. Tıklayın.
 • Gelen ekranda SON YEDEKLEME zamanını göreceksiniz. Yedeklemenin nereye yapıldığını da net şekilde göreceksiniz. Burada yer alan YEDEKLE butonuna tıklayarak yedekleme yapabilirsiniz.

WhatsApp Silinen Mesajları Kurtarma​

Android ve iOS cihazlar bu anlamda birbirinden farklı aşamalar gözettiğinden dolayı bu makalemizde sizleri bu anlamda ayrı ayrı başlıklar ile bilgilendirmek istiyorum.

Whatsapp silinen mesajlari geri yuklemek

Android WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme​

Android cihazlarınızdaki WhatsApp uygulaması için mesajları kurtarma işlemi için aşağıdaki aşamaları uygulayın…

 • Android cihazınızda kurulu WhatsApp uygulamasını tamamen kaldırın.
 • Akabinde Google Play Store girerek WhatsApp uygulamasını tekrardan indirin.
 • Uygulamayı açın ve sizden telefon numaranızı onaylamanızı tekrardan isteyecektir. Telefon numaranızı aktif edin.
 • Aktivasyonun ardından karşınıza “Geçmiş Mesajlarınızı Google Drive Geri Yükle” mesajını göreceksiniz. Burada GERİ YÜKLE butonuna tıklayın.
 • Akabinde sizden son bir uyarı daha isteyecektir. İLERİ sekmesine tıklayınız ve mesajlarınız, eğer yedekledi iseniz tüm resim ve videolar ile birlikte yeniden yüklenmeye başlar. Yedek boyutunu da ekranda görebilirsiniz.

iOS (iPhone, iPad) WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme​


Apple cihazların farkını burada da ortaya koyduğunu biliyoruz. Bu neden dolayısı ile iki ayrı aşama olarak sizleri bilgilendirmenin doğru bilgiye hızlı ulaşmak açısından daha pratik olduğunu düşünüyorum. Hemen başlayalım.
 • Öncelikle Apple cihazınızın sohbet yedeğini yapması için yukarıda bahsettiğimiz WhatsApp sohbet yedeği özelliğini açma işlemini uygulamalısınız.
 • Yedekleme yaptı iseniz WhatsApp uygulamasını telefonunuza kurun yeniden ve telefonunuzu aktif edin.
 • Karşınıza iCloud doğrulaması ile sohbet yedeklerini yükleme seçeneği gelecektir. Kabul edin ve sohbetlerinizi tekrardan cihazınıza yükleme işlemini tamamlayın.
Ne olursa olsun yedekleme yaparken video ve görsellerin de yedeklenmesini istiyorsanız bunu yedekleme özelliği ekranında seçmeniz gerekir. Bunun dışında herhangi bir ekstra işlem olmaksızın mesajlarınızı kurtarabilirsiniz.