Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

WhatsApp Emoji Nasıl Yapılır?

 • Konbuyu başlatan Thous
 • Başlangıç tarihi
Thous

Thous

Yönetici
Yönetici
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
370
Konum
Samsun
Web
tilki.net
Dünyanın en büyük mesajlaşma uygulaması WhatsApp emoji nasıl yapılır sorusuna sizler için elimden geldiğince kapsamlı olarak yanıt vereceğim. Facebook şirketi tarafından satın alınan ve zaman içerisinde birçok yeni özellik ile desteklenen WhatsApp, hal ve durum bildirir memoji yüzleri ile ciddi anlamda dikkat çekiyor. İnsanların önemli bir kısmı da ne yazık ki bu uygulamaları kullanmayı tam olarak bilmiyor.

Artık anlık mesajlaşma yaparken tepkilerinizi belli etmenize yarayacak olan emoji ifadeleri sayesinde çok daha anlaşılabilir oluyorsunuz. Kısacası bu ifadeler, sizlerin konuşma esnasında ki tepkilerini karşı tarafa anlatabilmek adına en önemli seçeneklerin başında geliyor demek yanlış olmaz sanıyorum. Şimdi genel tanımlamalara geçelim.

WhatsApp Emoji Nedir?​

WhatsApp Emoji, karşılıklı yazışma esnasında karşı tarafa tepkilerinizi belli etmek için gönderdiğiniz aracı, sarı renkli yüz tasarımları ya da simgelerdir.

Dünya genelinde özellikle anlık mesajlaşma uygulamalarının olmazsa olmazlarından birisi haline geldiğinden dolayı herkes kullanıyor. Ancak hala bunu WhatsApp üzerinde nasıl kullanacağını bilmeyen birçok kullanıcı olduğunu da biliyoruz. Hal böyle olunca sizlere elimden geldiğince kapsamlı seçenekler sunacak, nasıl kullanıldığına dair ipuçları vereceğim.

WhatsApp memoji nasıl yapılır olarak da aratılan bir unsur bu. Herkes normal şartlarda emoji kelimesini kullanıyor ancak WhatsApp için kullanılan tabir tam olarak MEMOJİ şeklinde tabir ediliyor. Hal böyle olunca da bu alanda kendisine has diğer bir seçenek oluyor. WhatsApp emoji nasıl yapılır sorusuna etraflıca yanıt verelim.

WhatsApp’ta Emoji Oluşturma​

 • uygulamasını indirin.

  Whatsapp emoji yapma

 • Ardından bu uygulamayı telefonunuza kurun ve aktif edin.
 • Aktif ettikten sonra programı açın, muhtemelen karşınıza reklam gelecektir. Bu reklamı kapatın.

  Yeni memoji olusturma

 • Karşınıza gelen ekranda ekranın alt ortasında bulunan "+” seçeneğine tıklayın.

  Whatsapp memoji yapma

 • Karşınıza üç kutulu bir menü gelecektir. Bu menülerde emojinizi nasıl oluşturmak istiyorsanız seçiniz.
  Örneğin bir fotoğraftan whatsapp emoji oluşturma yapmak istiyorsanız fotoğraftan etikete seçeneğine tıklayabilirsiniz.
  Bir GİF'ten whatsapp emoji yapmak istiyorsanız gif'ten etikete seçeneğine tıklayabilirsiniz.
  Veya sıfırdan bir emoji oluşturmak istiyorsanız Baştan seçeneğine tıklayabilirsiniz.

  Whatsapp emoji nasil yapilir

 • Emojinizi kendinize uygun şekilde şekillendirin, alt kısımda bulunan menülere tıklayarak Emojinize çeşitli eklemeler yapabilir, yazı ve emoji ekleyebilirsiniz.

  Whatsapp emoji olusturmak

 • Whatsapp Memoji Oluşturma işlemi bittikten sonra ekranın üst kısmında bulunan Sonraki kısmına tıklayın.

  Whatsapp emoji paketi

 • Karşınıza yukarıdaki gibi bir ekran çıkacaktır. + Yeni Paket Oluştur kısmına tıklayın. İşlemleri yaparken arada reklamlar çıkabilir.
 • Paketinize bir isim girerek oluştur kısmına tıklayabilirsiniz.

  Emoji olusturmak

 • Ardından Whatsapp'a ekle butonuna tıklayarak oluşturulan emojiyi whatsapp'a ekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Artık paketinizi WhatsApp uygulamasına sorunsuz bir şekilde aktardınız. WhatsApp uygulamanızı açın ve herhangi biri ile yaptığınız sohbet ekranına girin. Bu ekranda kendi kapak fotoğrafınızı sekmeler içerisinde göreceksiniz. Buna tıklayın ve dilediğiiz emojiyi karşı tarafa gönderin. WhatsAppp emoji nasıl yapılır sorusunun yanıtı tam olarak bu şekilde. WhatsApp kendi emojini yapma imkanları sizlere çok daha eğlenceli seçenekler sunar.
 
LOTR Manyağı

LOTR Manyağı

Balrog of Morgoth 💀
Moderatör
Katılım
7 May 2022
Mesajlar
528
Web
karavilgrup.com.tr
Çok güzel konu, emeğinize sağlık 🦊 En kısa zamanda deneyeceğim :D