Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Whatsapp Business Nedir? Nasıl Kullanılır?

  • Konbuyu başlatan Slade
  • Başlangıç tarihi
Whatsapp business nedir? Nasıl kullanılır? WhatsApp business, adından da anlaşılacağı gibi, işletmeleri ve müşterileri daha hızlı bağlamak için tasarlanmıştır. Yani daha önce e-posta ile yapılan yazışmalar artık WhatsApp Business üzerinden daha rahat bir şekilde gönderilebiliyor. Bir şirket veya herhangi bir işletme sahibi WhatsApp Business'a geçerek iki ayrı cihaza ihtiyaç duymadan kişisel ve işletme hesaplarını kolayca kullanabilecek. İstenirse uygulama birden fazla cihazda çalışabilir.

Whatsapp Business Nasıl Kullanılır?​

Whatsapp business nasıl kullanılır? WhatsApp işletme hesapları genellikle, uygulamanın bireyler için standart sürümüyle aynı şekilde kullanılır. Başka bir deyişle, yazışma ve sesli veya görüntülü aramalar yoluyla müşterilerinizle iletişim kurmanıza ve onları ilgilendiren şeyleri netleştirmenize yardımcı olur.

Bu açıdan bakıldığında, WhatsApp işletme hesabı ile sohbet etme ve bu uygulamayı kişisel iletişim için kullanmanın temelde aynı uygulamalar kapsamında işlediği söylenebilir. Ancak, uygulamanın sahip olduğu araçlar nedeniyle kurumsal bir WhatsApp hesabı kullanmak biraz farklıdır. Bu araçlar, bu uygulamanın işletmeye sağladığı faydaların temelini oluşturmaktadır.

Otomatik Cevaplama Özelliği​

Whatsapp otomatik cevaplama, firma yetkilisi yokken, iş bittiğinde veya cevap verilemediğinde müşterilerden gelen mesajlara otomatik mesaj şablonları gönderilebilir. Bu özelliği kullanmak için Ayarlar'ın Dışarıda mesajları bölümünde bir mesaj şablonu ve bu mesajın ne zaman gönderileceği oluşturmanız yeterlidir.

Whatsapp business

Whatsapp Business Nasıl Yapılandırılır?​

Whatsapp business nasıl kullanılacak? Whatsapp business'ı cep telefonunuza yüklemek için Google Play'in arama çubuğuna "whatsapp business" yazıp arama yaptığınızda, önce dâhil olan uygulamaya tıklayın ve yükle ‘ye tıklayın. Kurulum tamamlandıktan sonra aktif etmemiz gerekiyor. İki etkinleştirme ipucu sağlar. Mesaj atabilir veya arayabilirsiniz. Cep numarası ise kısa bir SMS gelecek ve gelen aramaları aktivasyon bölümüne yazarsanız uygulama çalışacaktır. Sabit hat numarası ile kullanmayı planlıyorsanız, SMS alınmayacaktır. Bu durumdaki kullanıcı sesli aranmak istiyorum seçeneğine girmek zorundadır.

Türkçe seslendirme ile arandığımız sesli aramada aktivasyon için gerekli kodları yazıp aktif edilecek bölgeyi giriniz. Bu şekilde uygulamamız aktif hale gelmektedir. Numaramızı aktif hale getirdikten sonra çıkan ekranda profil resmimizi ve firma ismimizi giriyoruz. Burada şirket ismi sadece bir kez girildiği için şirket ismimizi girerken dikkatli olmanız gerekmektedir.

Bu numarayı silmediğiniz sürece işletme adınız değiştirilemez. Firma adını girip ileri dedikten sonra firma adının değiştirilemeyeceğini belirten bir uyarı penceresi ve Tamam dedikten sonra uygulamanın başladığını belirten bir ekran çıktı. Bir süre sonra uygulama yüklenecek ve etkinleştirilecektir.

WhatsAppp Business Özellikleri Nelerdir?​

WhatsAppp business özellikleri şu şekildedir;

  • Kurumsal hesap seçeneği
  • Müşteriye kurumsal düzeyde iletişim imkânı
  • Onaylı hesap işaretinin olması
  • Otomatik mesaj özelliği
  • Sık sorulan sorular eklenmesi
  • Kullanıcı engelleme

WhatsAppp Business Ücretli mi?​

Whatsapp business ücretli mi? WhatsApp business başlangıçta ücretsiz olacaktır. Şu an edinilen bilgiler bu yöndedir. İki uygulamanın da kullanıcı ara yüzü açısından oldukça benzer görünüme sahip olduğu bilinmektedir.
 
LOTR Manyağı

LOTR Manyağı

Balrog of Morgoth 💀
Moderatör
Katılım
7 May 2022
Mesajlar
528
Web
karavilgrup.com.tr
Şirketimizin e-ticaret bölümündeki pazar yerimiz için biz de kullanmaktayız. Kurumsallık için gerekli bir uygulama.