Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Whatsapp Alternatif Mesajlaşma Uygulamaları

  • Konbuyu başlatan Slade
  • Başlangıç tarihi
Whatsapp tarzı uygulamalar son zamanlarda oldukça ilgi görüyor. WhatsApp'ı kullanmak istemeyenler olabilir. Daha sonra bu listeden alternatif yöntemleri deneyebilirsiniz. Ancak herkes bununla rahat değil, bu yüzden WhatsApp gibi uygulamalar ararlar.

Birçok kullanıcı, WhatsApp'ın Facebook ve Instagram ile entegrasyonundan endişe duyuyor. Onlardan biriyseniz, WhatsApp gibi diğer uygulamaları deneyebilirsiniz.

Whatsapp benzeri mesajlasma uygulamalari

Telegram​

Telegram, dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan lider WhatsApp alternatifi olarak kabul edilir. Tamamen ücretsizdir ve ücretli aboneliği yoktur.

Uygulamasının çalışması WhatsApp'a çok benzer, ancak biraz daha fazla özellik ve daha fazla yapılandırma seçeneği vardır. Akılda tutulması gereken bir şey, telefon numaranızın isteğe bağlı olmasıdır.

Güvenlik özellikleri söz konusu olduğunda, Telegram tüm iletişimleriniz için uçtan uca şifreleme sunar. Ayrıca zamanlayıcı ile okuduktan sonra silinen mesajları göndermenizi sağlar.

Signal App​

Signal App, WhatsApp'a benzer bir başka iyi uygulamadır ve yüksek düzeyde gizlilik, güvenlik ve şeffaflık için önerilir. Bu mesajlaşma uygulaması, doğrudan ve grup metin mesajlarını destekler; resim, ses, video ve belgeler için multimedya mesajlaşma; sesli ve görüntülü aramalara ek olarak. Signal ile iletişim uçtan uca şifrelidir ve mesajları otomatik olarak silmek için bir zamanlayıcı ayarlanabilir. Kaliteli bir uygulama olarak ön plana çıkan Signal sizlere maksimum düzeyde güvenlik sağlamaktadır, kaliteli bir iletişim hizmeti olarak her daim ön plana çıkmaya aday bir uygulamadır. Bu uygulama sizlere geniş standartlarda hizmetler sunduğu gibi avantajlı oluşumlar sağlar.

Wechat Uygulaması Nedir?​

500 milyonu aşkın aktif kullanıcısı ile tüm Uzak Doğu pazarının lider mesajlaşma uygulamasıdır. Kullanımı tamamen ücretsizdir, ancak reklam içerir.

Kayıt olmak ve bu uygulamayı kullanmak için telefon numaranızı girmelisiniz. Ancak, kayıt olduktan sonra istediğiniz zaman telefon numarasının hesabınızla olan bağlantısını kaldırabilirsiniz.

Ama sadece bu değil; Ayrıca uygulamadan bir taksi sipariş edebilir, vergilerinizi ödeyebilir ve hatta tıbbi randevu talep edebilirsiniz. WhatsApp, Facebook, Uber ve Tinder'ın bir kombinasyonudur. Bu uygulama aynı zamanda size kaliteli görüntülü görüşme sağlar ve aktif olarak kullanılır.

Skype​

Profesyonel iletişim uygulamaları arasında bulunan uygulamalardan birisi de Skype olarak bilinmektedir. Başka bir deyişle, Skype'taki Windows Live Messenger sohbet arkadaşlarının ortadan kaybolması, çoğumuz için birçok nostaljiyi ve unutulmaz anıları geri getiriyor.

Ama hepsinden önemlisi, Skype yalnızca ücretsiz aramalar için harika bir hizmet değil, aynı zamanda kişilerinizle sohbet etmenize de olanak tanır. WhatsApp ve bu listedeki diğer alternatiflerin aksine, birisiyle iletişime geçip mesaj göndermeden önce onay almanız gerekiyor. Ancak, gizlilik için büyük bir nimet olabilir. Güvenilirliği ve kararlılığı, Skype'ı mükemmel bir seçim haline getirir. Skype günümüzde hala en çok kullanılan alternatif mesajlaşma uygulamalarından biridir, iletişimde çok kalitelidir.