Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Twitter Takipçi Arttırma Yolları – 2022 Twitter Takipçi Rehberi

  • Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Ülkemizde de çok yüksek oranda kullanılan, özellikle orta yaştaki kitlenin tanıması ile büyük bir artış gösteren Twitter, kitlelere ulaşılmasında ve kazanç elde edilmesinde büyük bir görev görüyor. Birçok işletme, kurumsal duyurularını ve tanıtımlarını bu platform üzerinden yapmakta. Birçok tanınan kişi ise aktif olarak bu sosyal ağ servisini kullanıyor. Sizlere bu yazımda Twitter takipçi arttırma yolları hakkında bilgiler vermeye çalışarak, kısa sürede takipçi sayınızı maksimum seviyeye çıkarmanızda yardımcı olmaya çalışacağım.

Twitter Nedir?​

Hemen kısaca üstünden geçerek Twitter hakkında bilgi verelim. Metin odaklı sosyal ağ ile, sınırlanmış sayıda metin gönderimi yapabilir, resim ve video paylaşabilirsiniz. Gelen güncellemeler ile birlikte anketler de oluşturmanız mümkün. Diğer kullanıcıları takip ederek onların gönderilerini, paylaşımlarını, beğendiği postları inceleyebilirsiniz. Aynı şekilde diğer kullanıcılar da sizin paylaşımlarınızı ve etkileşimlerinizi takip edebilir.

Twitter Takipçi Sayısı Neden Önemlidir?​

Birçok koşul üzerinden Twitter takipçi sayısının önemini belirtebiliriz. İlk koşulumuz kitlelere ulaşmak ve fikirlerimizi aktarmaktır. Cem Yılmaz’ın şu an için 15 milyon takipçisi bulunuyor ve herhangi bir tweet attığı zaman milyonlarca kişi rahatlıkla onu görebiliyor. Bu da gönderdiği mesajların, paylaşımların çok hızlı şekilde kitlelere ulaşmasını sağlıyor.

Birçok kurumsal firma, tanıtımlarını Twitter üzerinden yapıyor. Yeni ürünleri, indirime girmiş ürünleri, yeni teknolojileri, iş ilanları, kurumsal duyuruları vb. bilgilerini sosyal medya servisi Twitter üzerinden gerçekleştirmekte. Büyük firmaların sırf bu işlem için onlarca çalışanı olabiliyor. Para kazanmak isteyen kişiler aracı veya direkt ana servis olarak burayı kullanabiliyor. Örneğin sitenize trafik çekmek için Twitter’ı kullanabilir ve sitenizden gelir elde edebilirsiniz. Öte yandan, yüksek takipçiye ulaşarak RT hizmeti, direkt paylaşım hizmeti satabilirsiniz.

Twitter Takipçi Arttırma Taktikleri Nelerdir?​

Asıl konumuza geçecek olursak Twitter takipçi arttırma konusunda pek çok alternatife sahip bir platformdur. 2022 Twitter takipçi rehberi kapsamında, en hızlı şekilde sonuca götürecek taktikleri sizlerle paylaşmaya çalıştım;

Twitter takipci arttirma yollari

Kitlenizi Sabitleyin!

Bir anda gelen binlerce takipçi düşüşünün temel sebebi kitlenin sabitlenememesidir. Belirli bir konuda tweet atılan bir hesabı takip edenler, o konu hakkında bir şeyler görmek ister, fakat bir anda farklı konularda tweetler ile karşılaşılınca haliyle gereksiz hesap olarak görülür ve takipten çıkılır. Mevcut takipçilerinizin sabit şekilde kalması gerekmektedir Twitter takipçi arttırmak istiyorsanız. Yapmanız gereken, belirli bir kitleniz var ise, bu kitleye uygun yeni takipçiler kazanmanız. Farklı konularla boğuşarak mevcut durumu kötü hale getirmemelisiniz.

Güncelliğe Önem Verin!
Ayda yılda birkaç tweet atan bir hesabı takip etmek çok gerekli değildir. Gerekli olsa bile, yayılması ve daha fazla takipçi elde etmesi mümkün değildir. Bu sebepten dolayı süreklilik ve güncellik oldukça değerli. Hesabınız üzerinden elinizden geldiğince paylaşımlar yapın. Yaptığınız paylaşımlara gelen retweet ve beğeni ile daha fazla kişi sizi görebilir ve takip edebilir. Aynı zamanda mevcut beğenilerinize ve takip ettiklerinize dikkat etmeniz gerekir. Sizi takip eden biri ana sayfasında sırf siz beğendiniz veya takip ediyorsunuz diye alakasız gönderiler görebilir. Bu da bir yerden sonra sinir bozucu hale gelir ve sizi takipten çıkar.

Farklı Hesaplardan Reklam Alın!

Doğal yollar ile elde edilen retweet veya beğeniler yeterli olmuyorsa, daha fazla erişim istiyorsanız farklı hesapları kullanabilirsiniz. Örneğin, Formula 1 ile ilgili bir hesabınız var ve düzenli paylaşım yapıyorsunuz. Fakat takipçi sayısı bir türlü istenilen seviyede yükselmiyor. Bu durumda gidip, diğer Formula 1 hesaplarından ücretli veya karşılıklı şekilde paylaşım talep edebilirsiniz. Böylece karşı tarafın da kitlesinde görünecek ve sizin paylaşımlarınızı gören kullanıcılar memnun ise sizi takip edecektir.

Takibe Takip Yapın!

Direkt şahsi profiller için çok doğru olmasa da, bir işletme veya genel bir hesabınız var ise Twitter takipçi arttırma yolları açısından takibe takip yapılabilir. Uzun yıllar boyunca hayatımızda olan bu oldu, gelen sınırlamalara rağmen devam ediyor. Örneğin köpekleri paylaştığınız bir hesabınız var. Köpek fotoğrafları veya videoları paylaşarak takipçilerinizi keyiflendirmek istiyorsunuz. Mevcut durumda diğer köpek fotoğrafları – videoları sayfalarını tespit edip; bu sayfaların paylaştığı tweetleri beğenen veya retweet eden kişileri takip edebilirsiniz. Böylece direkt olarak sizin kitleniz olan kişilere bir sinyal verip burada olduğunuzu hissettirebilirsiniz.

Etiketlerden Sıkça Faydalanın!

Sistemin özelliklerinden biri olan etiketlerden en iyi şekilde faydalanmaya çalışın. Bu işi SPAM’a kaçarak yaptığınızda tweetleriniz fazla kişi tarafından okunabilir, fakat doğal – organik takipçi kati surette gelmez. Direkt olarak sizin kategorinizle alakalı, paylaştığınız tweet ile alakalı gündeme gelmiş konular ve etiketleri kullanarak hızlı şekilde ücretsiz takipçi kazanabilirsiniz.


Twitter takipci arttirma yollari

Takipçi – Beğeni Sitelerini Kullan!

Son olarak takipçi, retweet ve beğeni konusunda yardımcı olan servisleri önerebiliriz. Fakat bu servisler cinsiyet veya ülke dışında farklı bir ayırım yapmadığı için almış olduğunuz takipçiler kısa süre sonra yarılara hatta daha aşağıya inebilir. Örneğin; 14 yaşında bir online oyun oynayan kişi bu servis üzerinden kadın bakımı hesabınızı takip edebilir ve ilk gönderdiğiniz tweette bunu fark edip takipten çıkar.

Sizlere toplamda 6 adet önemli Twitter takipçi arttırma yolu göstermeye çalıştım. Dikkatli ve etkili şekilde kullanıldığında birkaç ayda on binlere ulaşmamanız için hiçbir neden yok. Umarım sizler için faydalı bir yazı olmuştur, iyi forumlar ♥
 
LOTR Manyağı

LOTR Manyağı

Balrog of Morgoth 💀
Moderatör
Katılım
7 May 2022
Mesajlar
519
Web
karavilgrup.com.tr
Ticaret: 0 / 0 / 0
Bir zamanlar çok sık kullanırdım ülke gündemini oradan takip ediyordum ama nedense sonra kullanımım azaldı.