Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Twitter Kapak Fotoğrafı Boyutu Nedir?

  • Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Sosyal medyada profil veya kapak fotoğrafları günümüz teknoloji devrinde hem takipçilerinizin sayfanız hakkında bilgi sahibi olması hem de daha profesyonel bir sayfa imajı vermesi açısından çok önemlidir. Sosyal medya paylaşım platformlarının en çok kullanılanlar arasında olan Twitter genelde mesaj paylaşılan birçok devlet adamlarının ve ünlü kişilerin yoğun olarak bulunduğu paylaşım platformudur.

Twitter’da mesaj paylaşmadan önce bilmeniz gereken en önemli kurallardan biri de 280 karakter kuralıdır. Mesajlarınızda 280 karakteri aşmamaya özen gösteriniz.
Twitter kapak fotografi

Twitter Kapak Fotoğrafı Boyutları​


Twitter üzerinde profil fotoğrafı ve diğer bilgilerinizi ekledikten sonra son olarak yapmanız gereken işlemlerden biri de kapak fotoğrafı eklemek olmalıdır. Eğer Twiter üzerinden bir kapak fotoğrafı ekleyecekseniz bunun da kurallara uygun olması gerekmekte ve belli ölçü boyutunda olmalıdır.

Twitter, kapak fotoğrafı ölçüleriniz 1500x500 piksel boyutunda olmalıdır. Bu kapak fotoğrafını yüklerken yükleyeceğiniz formatlar PNG, JPG veya GIF formatında olmalıdır. Bunlar dışında bir format ile yükleyeceğinizde hata mesajı alırsınız.

Eğer Twitter’a yükleyeceğiniz kapak fotoğrafına karar verdiyseniz ölçülerinin uygun bir şekilde ayarlandığına dikkat ediniz. Ölçüleri kapak fotoğrafı ölçülerinden büyük veya küçük ise kapak fotoğrafınız profilinizde tam istediğiniz gibi görünmeyecektir.

Twitter kapak fotoğrafınız istediğiniz ölçülerde değil ise fotoğrafınızı dünyada en çok kullanılan grafik tasarım programlarından olan Adobe Photoshop veya Adobe Illüstratör ile istenilen ölçülerde kapak fotoğrafınızı ayarlayabilirsiniz. Ayarlamayı bilmiyorsanız freelance sitelerden bu işler ile uğraşan kişilere yaptırabilirsiniz.

Sizin de eğer Twitter üzerinde hesabınız var ise teknolojinin nimetlerinden daha çok faydalanmak ve daha profesyonel görünmek için profilinize profesyonel bir kapak fotoğrafı ekleyebilirsiniz. Bu sayede takipçilerinizden daha fazla etkileşim aldığınızı fark edeceksiniz. Ayrıca Twitter, kendi standartlarına uyan hesapları daha fazla öne çıkararak önerip daha çok etkileşim almalarını sağlıyor.

Twitter Profil Fotoğrafı Boyutları​


Twitter üzerinde olmazsa olmazlardan bir diğeri de profil fotoğrafınızdır. Profil fotoğrafınız sizin hesabınıza ne kadar önem verdiğinizi ve ne kadar profesyonel olduğunuzu gösterir. Basit profil fotoğrafları hesabın etkileşiminden tutun da takipçilerinizin takibi bırakmalarına kadar yol açabilmektedir. Bu bağlamda profil fotoğrafı yüklerken aynı kapak fotoğrafı yüklerkenki gibi PNG ve JPG formatlarından herhangi birini kullanarak yüklemenizi yapabilirsiniz. Twitter da kullanacağınız profil fotoğrafınız kare olmalıdır ve 1:1 oranında olmalıdır. Fotoğrafınız küçültülüp yuvarlak olacağından dışarda kalacak olan kısımları hesap ederek yüklemelisiniz. Profil fotoğrafımız 200 piksele 200 piksel olarak görünmesine rağmen biz bu görseli 400 x 400 piksel olarak Twitter’a PNG veya JPG formatında yüklemeliyiz.

Sizin için bu yazımızda Twitter üzerinde kapak fotoğrafı ve profil fotoğrafı boyutları nasıl olması gerektiğinden bahsettik. Sizde takipçilerinize daha profesyonel bir hesap sunabilmek ve mutlu geri dönüşler alabilmek için profil fotoğrafı ve kapak fotoğrafı yüklemeli aynı zamanda bu fotoğraflarınızın ölçülerine dikkat etmelisiniz. İyi forumlar dilerim.
 
Celil

Celil

Server Administrator 🌍
Yönetici
Moderatör
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
175
Konum
Amsterdam
Ticaret: 0 / 0 / 0
Paylaşım için teşekkürler bende twitter kapak boyutunu arıyordum :)