Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Twitch’de İzlenme Arttırma Yolları

  • Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Thous

Thous

Yönetici
Yönetici
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
370
Konum
Samsun
Web
tilki.net
İnternet üzerinde milyonlarca kişinin anlık olarak kullandığı canlı yayın sistemi Twitch, hem kitlelere ulaşma hem de kazanç konusunda harika bir servis konumunda. Bu platform üzerinden yayın açmak, kitlelere ulaşmak isteyen ve beraberinde kazanç kapısı oluşturmaya çalışanlar için izlenme oranları çok önemlidir. Sizlere Twitch’de izlenme arttırma yolları başlığı üzerinden 2022 Twitch izlenme rehberi oluşturduk.

Twitch Nedir? Nasıl Kullanılır?​

Genel anlamda oyun oynayan kişilerin, yayın açarak canlı şekilde izleyicileri ile buluştuğu bir platform olan Twitch, her geçen gün yeni konseptlerle de karşımıza çıkıyor. Artık, insanları yayında tutmak ve daha çok para kazanmak için farklı kurgular oluşturuluyor. BigBossLayf gibi yarışma programları, yayın esnasında etkinlikler veya turnuvalar bunun en önemli örnekleri. Twitch üzerinden canlı yayın yaparak oyunlar oynayabilir, izleyicilerinizle sohbet edebilirsiniz. Ayrıca plates, fitness gibi sportif faaliyetleriniz veya sağlıklı yaşam gibi konularda da yayınlar açabilirsiniz. Kullanımı oldukça basit olan Twitch için gerekli ekipmanlara sahip olduktan sonra hızlı bir şekilde yayın hayatınıza başlayabilirsiniz.

Twitch izlenme arttirma yollari

Twitch Abone ve İzlenme Değerleri Nedir?​

Tamamen canlı yayın konsepti ile ilerleyen serviste, anlık olarak sizi izleyen kişi sayısı ve toplamda sizi izleyen kişi sayısı izlenme değerinizi oluşturur. Maddi olarak bir gelir elde etmeniz, sponsorlar bulmanız veya bağış toplamanız açısından izlenme sayısı oldukça önemlidir. Ayrıca tanınan biri olma yolunda ne kadar kullanıcı sizi izlerse o kadar hızlı ilerleme kaydedersiniz. Abone sistemi ise, bir ek gelir şeklidir. Twitch, aylık belirli bir miktar ödeme yaparak kullanıcıların izledikleri yayıncıya abone olmalarını sağlıyor. Tabi burada sadece iyi niyet amaçlı abonelikler olurken genel anlamda abonelere özel yaptığınız etkinlik ve imkanlardan faydalanma isteği vardır. Örneğin, PUBG üzerinde bir yayın yapıyorsanız belirli aralıklarla abonelerinize özel turnuvalar düzenleyebilir veya abonelerinizden rastgele kişiler ile ortak maça çıkabilirsiniz.


İzlenme Sayısı Arttırma Yöntemleri​

İçeriğimizin ana konusuna gelecek olursak, Twitch’de yer edinmeniz açısından izlenme sayınızın önemli çok büyüktür. Bu açıdan, kaliteli bir yayın yapsanız bile kitlelere ulaşmakta sorun yaşayabilirsiniz. Aşağıda sizlere aktaracağımız detayları inceleyerek kısa sürede yüzlerce, hatta binlerce anlık izleyiciye ulaşmanız mümkün. Maddeler halinde izlenme sayısı arttırma yöntemlerine bakalım.

Twitch izlenme rehberi

Fenomenlerden Destek Alın!​

Ücretli veya ücretsiz şekilde fenomenlerden destek alabilirsiniz. Tabi bu biraz da olsa uzun bir süreç ve sizin yeteneklerinize bağlı bir durum. Örnekle açıklamak gerekirse; bir online oyun yayıncısına abone olun ve Chat sisteminde aktif hale gelin. Arada sırada izleyicileri keyiflendirecek bağışlar yaparak isminizi bu yayında göstermeye çalışın. Yayıncının düzenlediği etkinliklerde aktif olun. Turnuvalara katılın, aynı oyunda yer alın. Böylece, sizin de yaptıklarınız ve konuşmalarınız izleyiciler tarafından dinlenilecek ve eğer sizden keyif almaya başlarlarsa; kısa süre içinde açacağınız veya hali hazırda açtığınız Twitch kanalınız izlenecektir. Ücretli destek ise, direkt kategorinizle uyumlu yayıncılar ile anlaşıp ortak yayınlar yapma üzerine kuruludur. League of Legends oyunu üzerine bir kanal açtınız ve genel olarak bu oyunu oynayarak yayın yapıyorsunuz. İzlenme sayısı arttırma maksatlı olarak, bu oyunu oynayan ve tanınmış bir kişiye ücreti karşılığında ortak yayın teklifinde bulunun. Ortalama 10.000 anlık izlenmesi olan bir yayınla ortaklık yaptığınızda o an 1000 civarı kişi sizin kanalınıza da gelecektir. Tabi izleyenlere kendinizi sevdirdiğiniz takdirde bu sayı daha da yükselir.

Reklam Kanallarını Kullanın!​

Sosyal mecralar üzerinden anlık yapacağınız reklamlar sayesinde kısa sürede binlerce kişinin izlediği kanal haline gelebilirsiniz. 2022 Twitch izlenme rehberimizde bu reklam kanallarını detaylandırmaya çalıştık.
  • Facebook: Dünyanın en büyük sosyal ağlarından olan Facebook’ta, online oyunlar veya single-oyunlar için gruplar ve sayfalar bulunuyor. Özellikle aktif gruplara dahil olup ücretli veya ücretsiz şekilde yayınınızdan önce gönderi paylaşabilir ve bu sayede bir kitleyi yayınınıza çekebilirsiniz.
  • Instagram: Instagram sayfalarına reklam vererek anlık on binlerce kullanıcıya ulaşabilirsiniz. Online oyun, spor kategorilerindeki sayfalara post veya hikaye reklamı verin. Hikaye reklamında link yayınlama özelliği olduğu için trafik alma konusunda daha yüksek oranlara ulaşabilirsiniz.
  • Twitter: Çok aktif olmasa da Twitter üzerinde online oyun oynayanların, Twitch takip edenlerin bulunduğu hesaplar mevcuttur. Bu hesaplara reklam vererek, kitlelere ulaşabilirsiniz.
  • Youtube: Standart reklamlardan farklı olarak, haftalık en iyi oynanmalar vb. videolar hazırlayan kişilere reklam vererek kendi oyun ve yayın anlarınızı paylaşmalarını isteyin. Böylece, videoyu izleyen kişiler o anki oyunu ve muhabbetinizi beğenirse yayınınıza gelmek isteyecektir.
Yukarıda sizler için iki ana maddede Twitch’de nasıl izlenme sayısı arttırılır konusundan bahsettik. Fakat buradaki temel faktör, kaliteli bir yayıncı olmanızdan geçer. Kaliteli bir yayıncı olarak her zaman kitlelere erişebilirsiniz fakat bu işlemi hızlandırmak için yukarıda yer alan iki madde üzerine yoğunlaşmanız gerekir.
 
LOTR Manyağı

LOTR Manyağı

Balrog of Morgoth 💀
Moderatör
Katılım
7 May 2022
Mesajlar
528
Web
karavilgrup.com.tr
Yayıncı kalite sohbete ve samimiyete sahipse kendini izletiyor bence. Örnek Elraen ve Pqueen.