Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Tumblr Nedir? Nasıl Kullanılır?

WebFaresi

WebFaresi

Tilki Adayı
Katılım
30 Nis 2022
Mesajlar
85
Tumblr, 2007'nin Şubat ayında kurulmuş olan bir sosyal ağ platformudur. Amerika Birleşik Devleti kökenli olan Tumblr, David Karp ve Marco Ament tarafından kullanıcıların bloglar oluşturması ve yapılan paylaşımların kullanıcılar arasında dağılması amacıyla kurulmuştur. Bugünlerde popülerliğini hala koruyor olmasına karşın Tumblr, asıl çıkışını 2015 yılında yapmış ve Facebook, Instagram gibi oldukça popüler sosyal ağları geride bırakmıştır. An itibariyle Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde 13 Milyon kullanıcısı var ve bu sayı günden güne artmaya devam ediyor.

1

Tumblr Nedir ve Ne İşe Yarar?
Tumblr, bir sosyal ağ platformudur. Kullanıcılarına bloglar oluşturma imkanı sunar. Bu blogların içeriğini belirlemek ise tamamen kullanıcılara bırakılmıştır. Peki, Tumblr Ne İşe Yarar? Neden normal bir blog açmak varken Tumblr ile blog açalım? Çünkü normal bir blog ile insanlara erişmeniz çok fazla vaktinizi alabilir. Ancak Tumblr, algoritması gereği paylaşımları başka insanlara göstermektedir. Yani pazarlama masrafı, reklam masrafı yok! Sadece ilgi çekici içerikler üreterek popüler bir blog sahibi olabilirsiniz!

Tumblr Nasıl Kullanılır?
Tumblr, diğer sosyal ağ platformları ile kıyaslandığında daha karmaşık bir arayüze sahip. Ancak yine de aşina olmak zor değil. Yapmanız gereken tek şey kayıt olmak ve ardından blog sayfanız ile ilgili detayları belirlemek. Tüm bu aşamalarda Tumblr size rehberlik edecek ve muhtemelen bir iki saat içerisinde Tumblr ile ilgili neredeyse tüm detayları öğrenmiş olacaksınız.