Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Tumblr Hesaplarının Web Sitelerine Faydaları

  • Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Thous

Thous

Yönetici
Yönetici
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
370
Konum
Samsun
Web
tilki.net
Bu yazımda siz değerli Tilki.NET ailesi ile Tumblr hesaplarının web sitelerine faydaları üzerine bilgiler sunmaya çalışacağım. Bildiğimiz gibi artık dünya genelinde birçok farklı sosyal medya sistemi kullanılıyor. Bu sistemler, ilgi görme açısından da birbirinden ayrılsa da Tumblr, sektörün en eski sistemlerinden birisi konumunda.

Tumblr ile web sitesi imleme, son dönemlerin en trend uygulamalarından birisidir. Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) adını verdiğimiz sistemde web sitelerinin büyük sitelerden doğal yollar ile linklendirilmesi son derece önemlidir. Bu neden dolayısı ile Tumblr, en çok kullanılan platformların da başında geliyor.

Tumblr Web Sitelerine Ne Gibi Faydalar Sağlar?​

Bildiğimiz gibi sosyal medyaların tamamında profil kısmında web sitesi alanı ekleyebileceğiniz alanlar bulunur. Bu alanların büyük çoğunluğu, site sahibi tarafından noindex olarak ayarlanarak, arama motorları tarafından indexlenmesi engellenir.

Ancak Tumblr, bu anlamda en iyi ve en faydalı sistemlerden birisidir. Web sitenizin linki, Tumblr ya da Facebook gibi büyük sitelerde yer alır ve Google tarafından görülürse bu size çok büyük fayda sağlar.

Tumblr hesaplarinin web sitelere faydalari

Web sitenizde ki tüm içeriklerin bu tarz sosyal medya sitelerinde yer alması, hem sosyal medya üzerinden ziyaretçi elde etmenizi sağlar. Hem de Google arama motoru gibi tüm sistemlerde en yüksek yerlerde çıkmanıza da yardımcı olur. Bu anlamda Tumblr, sınıfının en çok tercih edilen alternatiflerinden birisi olmayı da başardı diyebilirim.

Tumblr Nasıl Kullanılır?​

Tumblr, tıpkı Facebook sisteminde olduğu gibi kendi haber kaynağınızda paylaşımlar yapabildiğiniz gelişmiş bir sosyal medya modelidir. Videolar, resimler, YouTube paylaşımları ya da aklınıza gelebilecek daha birçok alternatif.

Üyelik tamamen ücretsizdir ve yine profil resmi, profil linki gibi detaylara da yine bizzat kendiniz karar verirsiniz. Tumblr sisteminin sunduğu bu imkanları web sitesi sahipleri güven içerisinde kullanabilme imkanına sahip olur. Merak ettiklerinizi konu altından cevap olarak sorabilirsiniz. Google SEO konusu üzerine de en detaylı bilgileri hep birlikte tartışabiliriz.

Tumblr Hesaplarının Faydalarını anlattığım yazımın sonuna geldik. Umarım sizler için yararlı bir yazı yazabilmişimdir. İyi forumlar ♥
 
LOTR Manyağı

LOTR Manyağı

Balrog of Morgoth 💀
Moderatör
Katılım
7 May 2022
Mesajlar
519
Web
karavilgrup.com.tr
Oldum olası Tumblr'dan haz etmemişimdir :D tabii ki açıklayıcı bilgileriniz için ayrıca teşekkür ederim.