Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

TT (Trendtopic) Ne demek?

  • Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Trend olan konu, TT (Trendtopic) ne demek, belirli bir zaman diliminde sosyal ağda en çok kullanılan anahtar kelimeleri ifade etmek için Twitter tarafından türetilmiş bir terimdir. Herkesin herhangi bir zamanda konuştuğu moda trendleri ve konuları ile ilgili bir kavramdır. Trend olan konulara, kullanıcıların o konuyla ilgili tüm twit'lerini ve konuşmalarını kolayca bulmanızı sağlayan hashtag'ler eşlik eder. Twitter'daki güncel trend konuların neler olduğunu kontrol ederek, en sıcak konuların neler olduğunu ve çoğu Twitter kullanıcısı arasında gerçek ilgiyi neyin ateşlediğini kolayca öğrenebilirsiniz. Twitter'a ek olarak, bu sosyal ağın dünyanın belirli bölgelerindeki trendlerini bilmenizi sağlayan başka araçlar da vardır.

Trend olan konular nasıl belirlenir? Twitter, bir dizi değişkene dayalı olarak sıcak konuları belirlemesine izin veren bir algoritmaya sahiptir. Trendi belirlemek için o anahtar kelimeyi twitlerinde kullanan kullanıcı sayısı, son zamanlarda kullanan kullanıcı sayısındaki artış veya o anahtar kelimenin aldığı retwit sayısı gibi faktörler dikkate alınır. Twitter'ın trend olan konuları anahtar kelimeden hemen önce bir hashtag veya hash (#) ile işaretlemesi gerekmez, mevcut algoritmalar onları sadece kelimeyi kullanarak algılayabilir.

  • Twitter Trend Topic yani Trend Konular(Gündemdekiler) sayfasına ulaşmak için yandaki linke tıklayabilirsiniz;

Twitter Algoritması TT Yapmak için Nasıl Çalışıyor?

Twitter'ın algoritması, çoğu sosyal medya algoritması gibi, büyük ölçüde kişiselleştirmeye dayanır. Tüm sosyal medya algoritmaları, içeriği farklı sıralama sinyallerine göre sıralamak için makine öğrenimini kullanır. Twitter sıralama sinyalleri şunları içerir: alaka düzeyi, katılım, zengin medya ve diğer faktörler vardır. Ayrıca TT (Trendtopic) ne demek tarzı soruların cevaplarını kolaylıkla bulabilirsiniz. Tüm bunlar, insanların geçmişte neyi sevdiklerini ve daha fazlasını temel alan karmaşık bir dizi hesaplama yapar. Trendtopic ölçütlerinin bağlı olduğu özellikler:
Twitter trend topic
  • Trend olan anahtar kelime oluşturma süresi, twit'in ne kadar yakın zamanda yayınlandığı,
  • Alaka düzeyi, bir twit'te kullanılan anahtar kelimeler ve kullanıcıların benzer anahtar kelimeler kullanarak twit'lerle ne sıklıkta etkileşim kurduğu,
  • Etkileşim, bir twitin aldığı retwit, tıklama, favori ve gösterim sayısıdır. Twit'in aynı kullanıcıya ait diğer twit'lerle etkileşimi. İnsanların aktif katılım yoluyla twitter ile ne sıklıkla etkileşime girdiği,
  • Zengin medya; twit'in içerdiği medya türü (resimler, videolar, GIF'ler ve anketler). Yani, kullanıcıların en sık etkileşimde bulunduğu ortam türü,
  • Diğer faktörler; bir hesabın kaç takipçisi olduğu veya hesabın diğer kullanıcılara göre konumu.

Twitter'da Trend Olan Bir Hashtag Konusu Nasıl Yapılır?

Doğru temayı seçin. Bir konunun popüler hale gelmesi için herkesin ayrıntılı ve tutarlı bir şekilde konuşabileceği bir konu olduğundan emin olun. Zorunlu değildir, ancak her anahtar kelimeden önce "#" sembolünü kullanabilirsiniz. Ayrıca, TT (Trendtopic) ne demek sorusunun cevabına da kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Twitlemeye başlayın. Trend olan hashtag'i veya anahtar kelimeyi oluşturduktan sonra, ağdaki diğer kullanıcıların katılabilmesi için anahtar kelime etrafında bir dizi twit oluşturmaya başlayın.

Anahtar kelimenizi her zaman güncelleyin ve güncel tutun. Bir hashtag veya anahtar kelime, sürekli olarak Twitter'da başka hiçbir yerde bulunamayan yeni güncellemeler ve alakalı bilgiler sağlıyorsa iyi bir trend olacaktır. Kişisel bir yaklaşım benimseyin. Ayrıca, TT (Trendtopic) ne demek sorusunun cevabını da bilmek önemlidir. Twitler ve hashtag'de yer alan bilgiler, konunun arkasında kim varsa gerçek bir kişi olduğu izlenimini de vermelidir. Eğlenceli twit atarsanız, potansiyel takipçiler için daha samimi ve ulaşılabilir görünecektir. Bilgilendirici olmasının yanı sıra yayınladığınız twitlerde doğallık gösterir.