Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Tilki.NET Konu Açma Kuralları

  • Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Thous

Thous

Yönetici
Yönetici
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
370
Konum
Samsun
Web
tilki.net
Ticaret: 1 / 0 / 0
Merhaba, değerli Tilki.NET üyesi. Bu konuda başlıktan da anlaşılabileceği üzere konu açma kuralları bulunmaktadır. Daha iyi bir Tilki.NET için bu kurallara uyulması zorunludur. Bu kurallara uymamanız durumunda, forum içindeki düzeni korumak adına cezalandırılabilirsiniz. Tilki.NET bir ailedir ve kimsenin ceza almasını kesinlikle istemiyoruz. Yazılan kuralların tümü Tilki.NET ailesinin iyiliği ve gelişmesi adına uygulamaya alınmıştır.
  1. Konu başlığının açıklayıcı şekilde yazmaya özen gösterin. (Acil yardım, Bakar mısın, Kaçar mısın gibi başlıklar kullanmayın.)
  2. Noktalama işaretlerine ve noktadan sonra büyük harfle başlamaya özen gösterin. İmla kurallarına elinizden geldiği kadar uymaya çalışın. Zaman zaman gözden kaçırmış olabilirsiniz, bunu sorun etmiyoruz. Elinizden geldiğince hassasiyet göstermeye çalışın. (Kasti olarak k yerine q, i yerine y gibi saçma sapan yazım stiline sahip insanlar bu platformda barınmayacaktır.)
  3. İçeriklerin özgün olarak yazılması son derece önemli bir konudur. Bu yazının yayınlandığı tarihten itibaren (10.05.2022) uyarıldığı halde Kopyala Yapıştır içerik paylaşan kullanıcılar; ilk seferde 7, ikinci seferde 60, üçüncü seferde sınırsız olarak forumdan uzaklaştırılmak zorunda kalacaktır. Neden böyle bir kural ekledik? Sebebi basit; kopyala yapıştır yöntemiyle paylaşılan içerikler forumun spam olarak algılanmasına sebebiyet verebilir. Spama giren siteler, Google tarafından cezalandırılarak, arama sonuçlarında kısıtlanırlar. Böylece siteye giren ziyaretçi sayısında ciddi bir azalma meydana gelebilir.
  4. Konuların içinde paylaşılan dosyalarda reklamlı link kısaltma servisleri kullanılması yasaktır.
  5. Konuların içinde paylaşılan dosyalara virustotal veya virüs taraması testi sonucu eklemek zorunludur.
  6. Konu açmadan önce lütfen sağ üstte bulunan arama kutusunu kullanmayı ihmal etmeyin. Bir konuyu birden fazla açmamaya özen gösterin.
  7. Kurallara aykırı olan konuları özel mesaj yoluyla değil Rapor kısmını kullanarak bize bildirin.
  8. Konu içeriğinde bir sorudan veya konudan bahsedeceksiniz, açıklayıcı bir şekilde yazın. Açıklayıcı yazılan sorular daha kolay cevap bulur, açıklayıcı olan konulardansa daha fazla kişi faydalanabilir.
Kuralları sonuna kadar okuduğunuz ve uyguladığınız için teşekkür eder, iyi forumlar dilerim. Saygılarımla. 🦊
 
Son düzenleme: