Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Telegramda Anket Nasıl Yapılır?

  • Konbuyu başlatan Slade
  • Başlangıç tarihi
Slade

Slade

Tilki Adayı
Katılım
1 May 2022
Mesajlar
52
Kredi
0
Points
0
Telegram anlık mesajlaşma platformu Pavel Durov'dan teknoloji merkezine tanıtıldı. Gittikçe yeni özellikler eklenerek kullanımı daha da artırmaya başladı. En yeni özellik olarak anket özelliğini eklemiştir. Bu özelliği ile kamuoyu araştırması yapmak da mümkün olmuştur. Telegram anketlerini kullanmak için en son sürümün yüklü olması gerekir. En son sürüm kurulu değilse, güncellemeniz yeterlidir.

Telegram anket nasil yapilir
  • Bu özelliği kullanmak için üye olmanız ya da bir grup açmanız gerekir.
  • Sağ alt köşede, Sesli Mesaj Gönder'in yanında, ataç sembolüne dokunmanız gerekir.
  • Açılan yerde “poll veya anket” seçeneği karşınıza çıkar.
  • Soru sormak için “question veya soru” kısmına sorunuzu yazın.
  • Şıkların belirtilmesi için "option veya ayarlar" alanına şıkları yazın.
  • Bu adımların sonunda anket tamamlanmış olur.

Telegram Nedir, Ne İşe Yarar?​


Rus programcı Pavel Durov'un geliştirdiği bu uygulama, Google Play Store ve Apple Store'dan indirilebilen ücretsiz bir mesajlaşma sohbet platformudur. Telegram'dan kişilerinizle grup olarak ya da Özel Sohbet sekmesi aracılığıyla mesajlaşma, video veya ses yoluyla konuşma sağlayabilirsiniz.

Uygulamayı kurar kurmaz, rehberinizde kayıtlı ve programı yükleyen kişilerden de bildirimler alacaksınız. İsterseniz, rehberinizde kayıtlı olduğunu düşündüğünüz kişi için uygulamada farklı bir ad belirleyebilirsiniz. Farklı dil seçenekleri de bulunmaktadır.

Telegram'ın Özellikleri​

Telegram kullanıcılarının özel olarak sohbet etmesine izin verir. Telegram, sağladığı teknoloji altyapısı sayesinde bu sohbetteki mesajları bile göremez. Uygulamaya kayıt, telefon numarası ile yapılır. Ancak sohbetler, kullanıcı adlarıyla da yapılabilir. Yapılan sohbet üçüncü kişilere iletilemez. Bu, devre dışıdır.

Bir süre sonra kendi kendini imha eden bir mesajlaşma işlevi bulunur. Bu mesajlar belirtilen süre sonunda hem gönderen hem de alıcı tarafından anında silinebilir. Mesajı silerseniz, karşıki taraftan da silme özelliği bulunur.

Telegram'da Kişi Silme Ve Engelleme​

Telegram'da engellemek istediğiniz kullanıcının profil resmine tıklayın. Tıkladıktan sonra köşede görüntülenen üç noktaya simgesine dokunun. Kişiyi silme seçeneği de dahil olmak üzere birçok seçenek göreceksiniz. Silmek istediğiniz kişiye buradan tıklayıp buradan silebilirsiniz. Silinen kişi artık Telegram kişilerinde görünmeyecektir. Telegram'da kullanıcıları engellemek için önce ayarlarınızın gizlilik bölümünden kişileri senkronize etme seçeneğini devre dışı bırakmalısınız. Kişileri senkronize et seçeneğini kapatırsanız, Telegram kalıcı kişilerle senkronize olamaz.

Verileriniz daha iyi korunur ve yeni girenler tarafından devamlı olarak bilgilendirilmeyeceksiniz. Telegram'da birini engellemek için engellemek istediğiniz kişiye tıklayın. Açılan sohbet penceresinin üst kısmında, kişinin profil resmine tıklayın. Buradan, kullanıcıyı engelle seçeneğini görmek için köşedeki üç noktaya tıklayın. Bu kullanıcıyı tamamen engellemek için bu seçeneğe basın. Artık ne siz ne de engellenen kişi sizi göremez.

Hedef kişiyi Telegram'da engellerseniz, size mesaj gönderemez veya son durumunuzu veya çevrim içi durumunuzu kontrol edemez. Profil resminizi ve çevrim içi durumunuzu kimlerin görüntüleyebileceğini Telegram ayarlarının gizlilik bölümünde de seçebilirsiniz.