Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Telegram Saat Ayarı Nasıl Yapılır?

  • Konbuyu başlatan Slade
  • Başlangıç tarihi
Slade

Slade

Tilki Adayı
Katılım
1 May 2022
Mesajlar
52
Kredi
0
Points
0
Facebook'un sahibi olduğu WhatsApp, geçtiğimiz günlerde gizlilik politikasını güncelledi. Bu, kullanıcıları Telegram da dahil olmak üzere rakip mesajlaşma uygulamalarına geçmek için yeni gizlilik politikasından mutsuz etti. Etkinlikle birlikte Telegram, sadece birkaç gün içinde 30 milyon yeni kullanıcı kazanarak kullanıcı tabanını 400 milyonun üzerine çıkardı. Yani Telegram'ın güvenliği ve gizliliği hakkında konuşmak için daha iyi bir zaman yok.

Telegramda saat ayarınız bulunduğunuz ülkenin saat dilimine paralel olarak değişkenlik göstermektedir. Dolayısıyla Telegram ayarlar üzerinden ülke saatinizi belirlemeniz saat sorununu çözecektir. Eğer ki konumunuz başka bir ülkede ayarlıysa bu tarz saat sorunlarıyla karşı karşıya kalmanız elbette ki olanaklıdır.

Telegram Uçtan Uca Şifreleme​

Telegram platformu hakkında bilinmesi gereken ilk konu, Telegram'ın Bulut Sohbetleri olarak adlandırdığı standart sohbetlerinin uçtan uca şifreli olmadığıdır.

Kısacası, uçtan uca şifrelemenin olmaması, Telegram'ın yalnızca meta veri değil, uçtan uca şifrelemeye sahip olduğu anlamına gelir. ai gibi , WhatsApp'ta ne zaman ve ne sıklıkta yazdığınız, tıpkı WhatsApp gibi. Bu, standart olmayan sohbet içeriğine de erişebileceği anlamına gelir. Telegram'ın yazının yazıldığı tarihteki gizlilik politikasına göre, veriler reklam amaçlı kullanılmamaktadır. Ancak deneyimlerden bildiğimiz gibi, politikalar değişebilir.

Telegram saat ayari

Telegram Gizli Sohbetler Şifreleme​

Gizli chatlerde metin mesajları, görseller, video ve diğer bütün dosyalar uçtan uca şifreleme kullanılarak gönderilmektedir. . Başka bir deyişle, şifre çözme anahtarına yalnızca siz ve alıcı sahip olursunuz. Bu nedenle, Telegram verilere erişemez.

Ayrıca, gizli sohbetlerin içerikleri Telegram'ın sunucularında saklanmaz. Gizli sohbetler yalnızca sohbet katılımcısının cihazına kaydedildiğinden, başka bir cihazdan erişilemez ve Telegram'dan çıktığınızda veya uygulamayı sildiğinizde kaybolur.

Gizli sohbet işlevi Telegram'ın iOS, Android ve macOS uygulamalarında mevcuttur. Öte yandan, web sürümü ve Windows uygulaması gizli sohbetleri desteklemez. Cihazda güvenli sohbet depolama alanı sağlamazlar.

Telegram Saat Sorunlarını Neden Oluyor?​

Telegram saat sorunlarının oluşumunda rol oynayan en önemli faktörlerin başında konum gelmektedir. Eğer ki Telegram adresinizin konumu başka bir ülkedeyse bu durumda saatiniz ileri veya geri olabilmektedir. Bu durumda elbette ki konumunuza bağlı olarak saat sorunları yaşamanıza olanaklar sağlayacaktır. Bu sorunların temelinde hesap açarken ülke seçimi gelmektedir. Ülke seçiminde yanlışlıklar olması durumunda kişiler Telegram saat sorunlarıyla karşı karşıya kalabiliyor.

Bu sorunlarda elbette ki birçok problemin vuku bulmasına sebep oluyor. Sorunun temeli bu olduğu gibi çözümü de oldukça basit ve pratik bir kavram olarak ön plana çıkmaktadır. Sorunu çözmek için yapmanız gereken tek işlem konum ayarlarınızı değiştirmektedir. Bulunduğunuz ülke bölümünden Türkiye’yi seçtiğiniz anda sorun tamamen çözülecektir. Türkiye’yi seçtikten sonra Telegram hesabınıza tekrardan giriş çıkış yaparak sorunu tamamıyla çözebilir ve artık saat sorunu probleminden ilelebet kurtulmuş olmanın deneyimine erişmiş olursunuz, böylelikle daha rahat hareket edebilirsiniz.