Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Telegram Numara Gizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

  • Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Thous

Thous

Yönetici
Yönetici
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
370
Konum
Samsun
Web
tilki.net
Telegram numara gizleme işlemi sayesinde kayıt olduğunuz telefon numarasının bulunduğunuz gruplardaki kullanıcılar tarafından görüntülenmesini engelleyebilirsiniz. Telegram oldukça geniş bir platform olduğu ve Whatsapp’a göre çok daha fazla avantaj sunduğu için birçok kişi tarafından tercih edilmektedir ancak her ayar özgür bir şekilde yapılabildiği için bazen korumasız duruma düşebilirsiniz. Bu korumasız durumlardan en önemlisi telefon numaranızın herkesle paylaşılması olduğu için mutlaka bu durumun önüne geçmeniz gerekmektedir. Bizler de bu içeriğimizde Telegram numara gizleme işlemi nasıl yapılır sorusunu yanıtlandıracak ve Telegram ayarlarının detaylarını sizlerle paylaşacağız.

Telegram Ayarları

Telegram Whatsapp ile benzerliği ile ön plana çıkan ancak ayarların çeşitliliği ve güvenlik önlemleri bakımından çok daha iyi bir noktada bulunan sohbet uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanında binlerce kişiye varan grup kurma özelliği sayesinde birçok kişi tarafından tercih edilen Telegram uygulamasında güvenlik önlemleri üst seviyede olsa da ayarların doğru yapılmaması halinde saldırılara açık hale gelebilir ve verilerinizin çalınmasına sebep olabilirsiniz.

Telegram uygulamasına telefon numaranızla kayıt olmanız gerekir ve bu numara tüm rehberinizle paylaşılır. Bazı durumlarda varsayılan ayarlar numaranızı herkesle paylaşmaya açık hale getirebilir. Bu gibi durumlarda bulunduğunuz gruplarda ve konuştuğunuz kişilerde otomatik olarak numaranız görülmektedir. Bu gizlilik ayarını değiştirmediğiniz sürece yaşanacak olumsuz durumlara davetiye vermiş olursunuz.

Telegram Numara Gizleme İşlemi

Telegram’da telefon numaranızı diğer kişilerden gizlemek istiyorsanız ve güvenliğinizi önemsiyorsanız, yalnızca birkaç dakika içerisinde numara gizlilik ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Bu işlemi istediğiniz zaman yapabilir ve her türlü seçeneği özgürce kullanabilirsiniz. Aşağıdaki adımları uygulayarak sizler de Telegram’da numaranızı gizleyebilirsiniz.

  • Telefonunuzdan Telegram uygulamasına girin.
  • Sol üst köşede yer alan üç çizgi sembolüne tıklayın.
  • Açılan menüde aşağıda yer alan “Ayarlar” yazısına dokunun.
  • Sayfayı aşağıya kaydırarak “Gizlilik ve Güvenlik” seçeneğini bulun.
Telegram telefon numarasi gizleme 1
  • Burada en başta yer alan “Telefon Numarası” yazısına tıklayın.
Telegram numara gizleme 2
  • Telefon Numaramı Kimler Görebilir?” seçeneğini “Kişilerim” veya “Hiçkimse” konumuna getirin.
Telegramda numara gizleme 3
  • Beni Numaram ile Kim Bulabilir?” seçeneğini “Kişilerim” olarak değiştirin.
  • Ayrıcalıklı kullanıcıları kaldırın.
Bu işlemlerden sonra telefon numaranız kimse tarafından görüntülenemez olacaktır. Ancak sizi rehberine eklemiş olan kişiler Telegram hesabınıza ulaşarak size mesaj gönderebilirler. Bunun yanında bir önceki sayfaya geri dönerek diğer güvenlik ayarlarınızı da yapabilirsiniz. Örneğin son görülmenizi, profil fotoğrafınızı ve gruplarınızı diğer kişilerden gizleyebilirsiniz.

İçeriğimizde tüm detaylarıyla Telegram Numara gizleme işlemini anlatmaya ve diğer Telegram ayarlarını sizlerle paylaşmaya çalıştık. Sizler de verilerinizin güvenliğini sağlamak ve olası problemlerin önüne geçmek için numaranızı gizlemeyi, bunun yanında gizlilik ayarlarınızı düzenlemeyi unutmayın.
 
Celil

Celil

Server Administrator 🌍
Yönetici
Moderatör
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
176
Konum
Amsterdam
Özellikle fan fini fin fon kanallarına giren arkadaşlarımızın önemsediği bir konu telegram numara gizleme işlemi :)