Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Telefondan Slayt Nasıl Yapılır?

 • Konbuyu başlatan Thous
 • Başlangıç tarihi
Günlük yaşamın vazgeçilmezlerinden olan akıllı telefonlar artık her alanda kullanılıyor. Özellikle iş dünyasında, okulda ve birçok alanda yaşamı kolaylaştırmaya yaran bu cihazlar farklı amaçlara hizmet edebiliyor. Bu amaçlardan biri de telefondan slayt yapma olup özellikle bilgisayarı olmayanlar, acil sunum ve slayt yapmak durumunda olanlar için önemli bir kurtarıcı görevi görüyor. Gelişen teknoloji ile Android ve iOS başta olmak üzere işletim sistemlerinde kullanılmak üzere farklı birçok ofis uygulaması bulunmakta olup bu program aracılığı ile sunum ve slayt yapmak oldukça kolay bir hale gelmiştir.

Sunum ve slayt denilince akla gelen ilk programlardan biri Microsoft Office her iki işletim sistemi için de ofis uygulamalarını akıllı telefonlar entegre etmiştir. Bir diğer yandan Google tarafından hem iOS hem de Android için geliştirilen ofis uygulamaları da MS Office’ e rakip olan sunum ve slayt uygulamalarını içermektedir. Her ne kadar birçok programda slayt ve sunum yapmak mümkün olsa da örnek olması açısından bu iki program kapsamında slayt ve sunum yapımı ele alınmıştır.

Telefondan slayt nasil yapilir

MS Office Programları ile Telefondan Slayt Yapma

Microsoft PowerPoint programı her iki işletim için de telefondan slayt yapma için seçenekler sunmaktadır. Programın içeriği genel olarak her iki platform için de aynı tasarlanmış olup ilgili slayt yapma adımlarını izleyerek kolaylıkla iOS ya da Android üzerinden slayt, sunum hazırlayabilirsiniz.

Programı edinmek için detaylı bilgiyi adresinden bulmanız mümkündür.

 • Programı kullanmak için öncelikle telefona kurulması, yüklenmesi gerekir.
 • Daha sonra programı açtıktan sonra yeni slayt oluşturmak için “New” ya da “Yeni” sekmesine tıklanır.
 • Açılan ekrandan tema seçimi yapılabilir ya da boş bir sayfa oluşturulabilir.
 • Bu sayfaya yeni resim ve video eklemesi yapmak için aşağıda bulunan ikonlar arasından “Resim” bulunanın seçilmesi gerekmektedir.
 • Yazı, tablo ve kameran resim eklemek için de aynı şekilde aşağıda yer alan butonları kullanmak mümkündür.
 • Yeni bir slayt sayfası yapmak için ise yukarıda yer alan geri ok tuşuna basılır. Burada hazırladığını ana sunum ve slayt sayfaları görüntülenmektedir. Yeni bir slayt için yukarıda yer alan “+” sayfasına tıklamak ve ardından sunuma eklenen yeni boş sayfaya geçiş yapmak yeterlidir.İlgili tüm adımlar hem iOS hem de Androidişletim sistemli telefonlarda geçerlidir.

Google Office Programları ile Telefondan Slayt Yapma

Google’ın Android ve iOS işletim sistemi için geliştirdiği ofis uygulamalarına ve adreslerinden ulaşmanız mümkündür. Google Slides üzerinden sunum ve slayt hazırlamak isteyenler için de izlenmesi gereken adımları şu şekilde ifade etmek mümkündür.
 • Öncelikle akıllı telefona uygulama indirilir ve kurulur. Ardından “Google Slides” uygulamasına tıklanır.
 • Açılan sayfada “+” butonuna basılır ve tema seçme işlemine ya da boş bir sayfada slayt hazırlama işlemine geçilir.
 • “New Presentation” ya da “Yeni Slayt” seçilir ve işleme devam edilir.
 • Açılan yeni ekran üzerinden resim, tablo ve metin gibi eklemeleri yapmak için + işaretine tıklanır.
 • Buradan yazıları düzenlemek, telefondan resim çekmek ya da var olan resmi eklemek başta olmak üzere tüm işlemler yapılabilir.
 • Hem iOS hem de Android telefondan slayt yapma işlemi bu kadar kolaydır.