Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Telefon Pil Sağlığını Nasıl Koruruz

Akıllı telefonlar hayatımıza girdiğinden beri elimizden düşmüyor, belli bir kullanım ömrü olan telefon pillerinin ömürlerinin daha uzun olması için pil sağlığını çok iyi bir şekilde korumamız gerekiyor, bu yazımızda telefonların pil sağlığını nasıl koruyacağımızı anlatmaya çalışacağım şimdi dilerseniz yazımıza geçelim.

Telefonunuzun Tam Şarj Olmasını Bekleyin

Telefonunuzun
tam şarj olmasını bekleyin, telefonunuzun şarjını tam dolmadan kullanırsanız pil sağlığınızı kısa sürede kaybedebilirsiniz. Mümkün oldukça telefonunuzu şarj esnasında kapalı bir şekilde bırakın

Bilmediğiniz Kaynaklardan Dosya İndirmeyin

Telefonunuzun
pil sağlığının en büyük düşmanlarından biri olan virüsler bilinmeyen kaynaklardan uygulama, dosya ve belgeler sayesinde telefonunuza sızarak zarar vermeye başlar, pil sağlığınızın düşmesine de neden olurlar bu yüzden bilinmeyen kaynaklardan indirme işlemi yapmayın.

Orijinal Şarj Aksesuarları Kullanın

Telefonunuzun
pil ömrünün hemen tükenmemesi için mümkün oldukça telefon markanız için üretilmiş orijinal şarj aksesuarları kullanın, yan sanayi ürünleri kalitesiz oldukları için şarj ömrünü kısaltıyor. Pahalı oldukları için bozuldukları zaman çoğu kullanıcı yan sanayi ürünler tercih ediyor telefonunuzun sağlığı için yan sanayi şarj aksesuarları kullanmaktan kaçının.

Gereğinden Fazla Oyun ve Uygulama Yüklemeyin

Telefonunuzun
pil ömrünü tüketen uygulama ve oyunlardan uzak durun, pil sağlığının zayıflamasına uygulama ve oyunlarda neden olabiliyor bu nedenle gereğinden fazla oyun ve uygulama yüklemekten kaçının. Oynamadığınız ve kullanmadığınız uygulamaları silerek telefonunuzun rahatlamasını sağlayın.

Bellek Temizliği Yapın

Uygulamaları ve oyunları kaldırsanız da tamamen silinmezler artık dosya bırakarak pilinizin yorulmasına eden olurlar. Sık sık telefonunuzun belleğini temizleyin artık dosyalardan, uygulama kalıntılarından, oyun kalıntılarından temizleyin.

Doğru bir temizleme telefon pil sağlığınızı uzun süre korumanıza destek sağlar, yüksek kapasiteli uygulamaları ve oyunları eğer imkanınız var ise bilgisayardan yönetin, telefonların kapasiteleri bilgisayarlara göre daha düşük olduğu için daha çabuk yıpranırlar.

Gece Mümkün Oldukça Telefonunuzu Kapalı Tutun

Telefonunuzu
gece yatarken kapalı vaziyette tutmak batarya sağlığınızı olumlu yönde etkiler, gece mümkün oldukça telefonunuzu kapalı bırakın bu sayede gereksiz yere çalışmasını önleyerek pil sağlığını korumasına yardım etmiş olursunuz.

Gece telefonunuzu şarj etmeyin, gece elektrik voltajları daha düşük olur telefonlar belli bir voltaj aralığına göre üretilir, telefonunuzun sağladığı voltajdan daha düşük bir voltaja maruz kaldığında pil sağlığında ciddi zararlar meydana gelir bu nedenle gece fişe takmak yerine güç bankası kullanabilirsiniz. Güç bankları pil ömrünüzü korumanıza imkan verir.

Elektrik Prizlerinin Güvenli Olduğundan Emin Olun


Telefonunuzun
pil sağlığı için kalitesiz elektrik prizleri kullanmaktan kaçının, topraklaması tam yapılmamış prizler telefonunuza giden şarjın dalgalanmasına neden olarak cihaz üzerinde olumsuz etkiler bırakır, güvenliğinden tam emin olmadığınız prizlerden uzak durun. Toplu alanlarda kullanılan prizleri kullanmayın, dışarıya çıkarken yanınızda mutlaka birden fazla güç bankası bulundurun, güç bankları priz ile çalışmadıkları için güvenli priz bulana kadar sizi idare edecektir.

Bu şekilde yukarıda ki başlıkları uygulayarak telefon pil sağlığınızı koruyabilirsiniz.