Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Start Up Ne Demek?

  • Konbuyu başlatan Slade
  • Başlangıç tarihi
Start-Up ne demek? 10 yıldan daha kısa bir süredir kurulmuş bir işletmedir. Bir teknoloji şirketi, çevrimiçi bir perakendeci veya bir yazılım geliştirme firması olabilir. Bu tür girişimler, işletme bağlamında 10 yıldan daha kısa bir süredir kurulmuş herhangi bir yeni veya küçük işletmeyi ifade etmek için kullanılır. Başlangıç işletmeleri genellikle küçüktür ve genellikle az sayıda çalışan ve düşük yatırımla yürütülür. Ayrıca doğası gereği genellikle yenilikçi ve deneyseldirler. Bu tarz girişimler genel olarak, büyük yatırımlar gerektirmeden yeni bir iş kurmak için kullanılabilecek bir iş türüdür. Onlarca yıldır kullanılır ve bugün hala bir iş kurmanın en popüler yollarından biridir.

Start Up Özellikleri Nelerdir?​

Start-Up’lar, gelir elde etmek ve para kazanmak için kullanılabilecek tipik olarak yenilikçi bir teknoloji, hizmet veya ürün olan bir fikirdir. Bu konsept, yazılım, bankacılık, sağlık ve daha pek çok sektörde uygulanmaktadır. Start-Up'ın arkasındaki fikir basittir: İş fikirlerine büyük miktarlarda yatırım yapamayan ancak yine de yeni bir şey başlatmak isteyen bireylere veya şirketlere yardım sağlar. Start Up için başlangıç özellikleri şunları içerir:

  • Geleneksel yöntemlerle yavaş büyümek yerine yenilikçi ve deneysel olmak;
  • Hızlı büyüme ile çevik olmak;
  • Fazla riske girmeden risk alabilmek;
  • Büyük şirketlerin yatırım yapamayacakları kadar küçük pazarların peşine düşmek;
  • Her zaman hızlı bir şekilde dönebilmek
Start up nedir

Start Up Şirketleri Nedir?​

Start-Up’lar, insanların kendi işlerini kurmalarına yardımcı olacak hizmetler sunan bir şirkettir. Doğru fikri bulmalarına yardımcı olur ve iş geliştirme sürecinde onlara yardımcı olur. Start Up uzun süredir var ve birçok girişimcinin girişimlerinde başarılı olmasına yardımcı oldu. Ayrıca diğer işletmelere kaynaklar, tavsiyeler ve bağlantılar sağlayarak destek sağlarlar. Bu iş dünyasına yeni başlayanlar veya şirketinizi nasıl büyüteceğiniz konusunda rehberlik arayan küçük bir işletme sahibiyseniz mükemmel bir kaynaktır. Start-Up, işleri yapmanın yeni bir yolu ve yeni bir düşünme şeklidir. Bu sadece şirketle ilgili değil, aynı zamanda orada çalışan insanlarla da ilgili. Bu tip şirketler tamamen yenilik, yaratıcılık ve girişimcilikle ilgilidir.

Start Up Amaçları Nedir?​

Start-Up’lar içerisinde yer alan şirketler tamamen yenilik, yaratıcılık ve girişimcilikle ilgilidir. Endüstrilerini veya mevcut bir pazarı bozacak yeni bir şey yaratma işindeler. Start-Up şirketleri iki şeye odaklanır;

  • Endüstrilerini veya mevcut bir pazarı bozacak yeni bir şey yaratmak
  • İnsanların harika bir şey yaratmak için birlikte çalışırken eğlendiği bir kültür inşa etmek.

Start Up, modern çağda giderek daha popüler hale gelen yeni bir iş modelidir. Bir iş yaratmanın ve yürütmenin yenilikçi bir yolu. Belirli parametreler dahilinde olduğu sürece ürün veya hizmet fikri olan herkes tarafından kullanılabilir. Bu model sadece pazarda yeni olan işletmeler için değil, aynı zamanda inovasyon yapmak ve işlerini hızla büyütmek isteyen köklü şirketler için de uygundur.