Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sorun Bildirdiğinden Windows Aygıtı Durdurdu (Kod 43) Hatası Çözümü

  • Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Popüler sorunlardan birisi olan sorun bildirdiğinden Windows aygıtı durdurdu (KOD 43) hatası çözümü ile alakalı bilgiler sunacağım. Dünyanın en çok kullanılan ve kapsamlı işletim sistemi Windows, artık içeriğinde ki sorunlar ile alakalı olarak siz kullanıcılarını sürekli olarak bilgilendiriyor. Çeşitli nedenlerden dolayı aldığınız hata kodlarını tanımak ve çözümlerini bulmak ayrıca önemlidir.

Windows hata kodları sayfasını inceleyerek de bu anlamda net bir şekilde fikir edinebileceğinizi unutmayın. Windows aygıtı durdurdu hatası insanların sıklık ile karşılaştığı ve ciddi manada sıkıntı yaşanıyor demek yanlış olmaz sanırım. Şimdi bu anlamda sizlere elimden geldiğince sorunun çözümü ile alakalı olarak aşamaları anlatmaya çalışacağım.

Sorun Bildirdiginden Windows Aygiti Durdurdu Kod 43 Hatasi cozumu

Windows Aygıtı Durdurdu (Kod 43) Hatası Nasıl Çözülür?​

Bu sorunun genellikle nedeni aygıt güncellemelerinin yapılmaması olarak nitelendirilebilir. Bildiğimiz gibi donanım üreticileri zaman içerisinde yazılım güncellemeleri yaparak bu anlamda seçenekleri enine boyuna analiz eder ve değerlendirir. Bu sorunun zaman içerisinde düzeltilmesi için ise çeşitli yöntemler uygulanır. Şimdi sizlerle aşamaları uygulayalım.

Aygit yoneticisi
  • Bu hatayı aldıysanız öncelikli olarak başlat menüsüne tıklayın. Ardından direkt olarak “Aygıt Yöneticisi” yazın ve karşınıza çıkacak olan ilk seçeneğe tıklayarak giriş yapın.
  • Aygıt yöneticisi ekranında bilgisayarınızda yer alan bütün donanımların bir listesini bulacaksınız. Bu liste içerisinde hata veren aygıtı bulmanız gerekiyor. Hata veren aygıtın solundaki ikonların üzerinde sarı renkli bir ÜNLEM İŞARETİ görebilirsiniz.
  • Sorun veren aygıtın üzerine mouse yardımı ile sağ tık yapın ve çıkan seçenekler içerisinde CİHAZI KALDIR seçeneğini işaretleyerek bu aygıtı bilgisayarınızdan tamamen kalıcı olarak kaldırın.
  • Akabinde bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  • Sonrasında bilgisayar açıldıktan sonra tekrardan AYGIT YÖNETİCİSİ ekranına gidin.
  • Dosya, Eylem gibi menülerin altında yer alan X işaretinin solundaki DONANIM DEĞİŞİKLİKLERİNİ TARA sekmesine tıklayın. Bu işlem, bilgisayarınızda yazılımı bulunmayan programların en güncel yazılımlarını yüklemenize yardımcı olur.
  • Bu işlemin hemen ardından sorun veren aygıtın yazılımı sıfırdan internet kullanılarak yeniden indirilecektir. Bu sayede yazılım eksikleri ve sorunları tamamen ortadan kalkacak ve sorunun çözümü mümkün hale gelecektir.

DriverEasy Programı ile KOD 43 Hatası Çözümü​


Türkiye genelinde özellikle birkaç senelik dilim içerisinde bu sorunun farklı çözümlerini araştırma yoluna giden insanlar, programlar yardımı ile de kontrol altına alabiliyor. DriverEasy programı, yazılımların en güncel hallerini bularak sizin için sıfırdan indirir ve kurarak bilgisayarınızda ki donanım hatalarını ortadan kaldırır.

Bu programı internetten ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Normalde ücretli bir program olduğundan dolayı tüm özelliklerini kullanmanız mümkün olmaz. DriverEasy resmi sitesine gitmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.