Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Snapchat Silme Nasıl Yapılır?

  • Konbuyu başlatan Slade
  • Başlangıç tarihi
Slade

Slade

Tilki Adayı
Katılım
1 May 2022
Mesajlar
52
Kredi
0
Points
0
Ticaret: 0 / 0 / 0
Snapchat, kullanıcılarının resim, video ve mesajları paylaşmalarına olanak tanıyan bir sosyal medya platformudur. Uygulama, iletişim ve eğlence için kullanan gençler ve yetişkinler arasında popülerdir. Snapchat, insanların kısa bir süre sonra kaybolacak resimler, videolar veya mesajlar göndermesine izin veren bir uygulamadır. Ayrıca, kullanıcıların tek bir hikâyede birden fazla fotoğraf yayınlamasına olanak tanıyan "hikâyeler" özelliğiyle de bilinir.

Bu uygulamayı kullanan kişilerin en fazla merak ettiği konulardan bir tanesi Snapchat silme nasıl yapılır? Genel olarak hesabınızı silmeniz oldukça kolaydır. Bunun için birkaç basit işlemi uygulamanız mümkün oluyor. Hesabını silmek isteyen kişiler bu işlem tamamlandıktan sonra bir süre beklemeleri gerektiğini ve belirli bir süre sonra kalıcı silme işlemi yapılacağını bilmelidir.

Snapchat hesabi kapatma

Snapchat Hesabı Nasıl Silinir?​

Snapchat, kullanıcıların arkadaşlarıyla fotoğraf ve video paylaşmalarını sağlayan bir sosyal medya platformudur. Bu resimlere ve videolara 'snap' denir. Oldukça popüler bir uygulamadır. O kadar popüler ki hem iOS hem de Android cihazlarda en çok indirilen uygulamalardan biri haline geldi. Kullanıcıların sık sorduğu sorulardan bir tanesi “Snapchat hesabı nasıl silinir?” oluyor. Snapchat’i silmek isteyen kişilerin şu adımları izlemesi gerekir:

  • İlk olarak Snapchat’in hesap silme sayfasına gidilmelidir.
  • Sayfaya girildikten sonra kullanıcı adı ve şifre girilerek oturum açılmalıdır.
  • Ardından tekrar kullanıcı adı ve şifre girilmesi gerekir.
  • Telefona gelen şifre girildikten sonra hesap silme seçeneğine tıklamak gerekir.
  • Ardından sayfa kapatılabilir.
Hesabını silmek isteyen kişilerin bu adımları izlemesi yeterli olacaktır.

Snapchat Hesabı Hemen Silinir Mi?​

Snapchat hesabını silmek için gerekli işlemleri yapan kişilerin hesapları anında silinmez. Belirtmek gerekir ki bu işlemlerden sonra hesap ilk olarak 30 gün boyunca dondurulur. İşlemden sonra 30 gün süre ile hesap devre dışı kalır. 30 günlük süre içerisinde kullanıcı, hesabını açmaya karar vermez ise kalıcı olarak silme işlemi otomatik olarak gerçekleşir. 30 gün kapalı kalmasının ardından yapılan otomatik kalıcı silme işleminde bütün video, fotoğraf, arkadaşlar ve her türlü verinin silinmesi sağlanır. Yani Snapchat hesap silme kalıcıdır.

Hesap Silindikten Sonra Geri Alınabilir Mi?​

İnsanların Snapchat kullanmasının birçok nedeni vardır, ancak en yaygın özelliklerden bazıları şunlardır: kaybolan içerik, filtreler, coğrafi çıkartmalar ve kişiselleştirme için diğer özellikler. Snapchat, kullanıcıların belirli bir süre sonra kaybolan fotoğraf ve videoları paylaşmasına olanak tanıyan popüler bir sosyal medya uygulamasıdır. Snapchat hesap sil işlemi yapan kişiler, kalıcı olarak silme işlemi gerçekleşmeden önce hesaplarını yeniden aktif etmek için 30 gün süreye sahip olurlar. Bu süre dolmadan hesaba giriş yapılırsa yeniden aktif olur. Ancak yapılmaz ise 30 gün bittikten sonra hesabın tamamen silinmesi sağlanır.