Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sitenize İcon mu Eklemek mi İstiyorsunuz? FontAwesome

Asmus1990

Asmus1990

Tilki Adayı
Web
atlantisgamer.com
Ticaret: 0 / 0 / 0
Wordpress sitenizde menü vb. yerlerde icon eklemek istiyorsanız doğru konuya geldiniz. FontAwesome 6 kullanarak bu işi sizler için çözelim nasıl mı yapacağız? eklenti kurmak zorundamıyız? gibi soruları duyar gibiyim hayır tabii ki'de bu gibi eklentilere gerek duymayacağız ve sitemizin kaynak kullanımını zorlamaya gerek kalmayacağız ve site hızı gibi etkenlerde değişmeyecektir.

FontAweSome dosyalarını indirme;

site adresine gidip Download butonuna basacağız.

1653695531590

Download kısmına girince 6.1.1 For The Web kısmında ki Free for Web indirmemiz gerekli.

1653695665705

Dosyamız artık inmeye başladığına göre web sitemizin admin panelini ve Ftp veya Cpanel üzerinden dosya yöneticisine giriş yapalım.

FontAweSome dosyalarını yükleme adımları;

Public_Html içerisinde veya wordpress kurulu olduğu dosyanızın içerinine girip wp-includes klasörüne girip fontawesome-free-6.1.1-web.zip dosyasını içerisine yükleyiniz. Dosya yüklendikten sonra Zip dosyasını dışarı aktarınız ve artık Cpanel veya Ftp üzerinde işimiz bitmiştir şimdi ise site panelimiz üzerinden yapmamız gereken ayarlar var şimdi oraya doğru geçelim.

Wordpress admin panel ve tema ayarları;

Wordpress admin panelimize girdiğinizi düşünüyoruz burda ki adımlar en önemli adımlar sakın hata yapmayın ve iyi bir şekilde okuyunuz.

Öncelikle temanızı kurduğunuzdan emin olun ve bu işlemleri ondan sonra yapmayı unutmayın benim sitemde şuan temam kurulu. Admin panel üzerinden Görünüm -> Tema Dosya Düzenleyicisine giriniz.

1653696308868

Tema dosya düzenleme kısmına girince sizi böyle bir ekran karşılayacaktır buradan Header.php dosyasına tıklayınız ve internet hızına bağlı 20-25 saniye içerinde açılacaktır.

1653696370752

Sayfa açıldığında bu ekran gelecektir burdan <head> </head> içerisine size vereceğim kodu yapıştırınız.

1653696502907

PHP:
<link href="wp-includes/fontawesome/css/font-awesome.min.css" rel="stylesheet" type="text/css">

wp-includes/fontawesome kısmında fontawesome dosya isminiz farklı olabilir ben dosya ismini bu şekilde ayarladığım için bu şekilde yazdım sizde ona göre ayarlayınız.

1653696726630

Benim oluşturduğum bir menün örneği bu şekildedir.

1653696790369
Peki her şeyi anladık ama bu iconları nasıl kodlarını bulacağınızı sorduğunuzu duyar gibiyim. Haydi nasıl alındığına bakalım arkadaşlar.

site adresine giderek menü kısmından icons butonuna basalım.

1653696918466

İcons sayfasına girince bir çok seçenek var ama biz ücretsiz kullandığımız için Solid kısmı ile uğraşacağız.

1653696977533

Kendinize göre bir icon seçin ve şimdi kodu alalım.

1653697019914

Kodu almakiçin istediğiniz İcon üstüne tıklayınca bu ekran açılacaktır ve html kodunu sitenize yapıştırarak kullanabilirsiniz.

Arkadaşlar konum bu kadar bilgi içermektedir bir yorumu çok görmezseniz sevinirim.