Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

  • Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
SEO uyumlu makale nasıl yazılır; SEO uyumlu içerik hazırlamak için en önemli gereksinim özgünlük olmasıdır. Ancak SEO dostu içerik, SEO kriterlerini karşılayan ancak hiçbir anlam içermeyen bir dizi kelimeden oluşan iyi bir makale olmamaktadır. Ne SEO açısından ne de okuyucunun gözünde bir değer taşımayacaktır. Böyle bir makale yazarak web sitenize trafik çekemezsiniz. Gelen ziyaretçiler, web sitenizin kalitesinden şüphe duyarak web sitenizi terk eder.

Bu sayede garip yazılar nedeniyle Google'ın SEO kriterlerinde önemli bir yere sahip olan "ziyaretçi hemen çıkma oranı" misafirlerin sitede kalma sürelerini de azalacaktır. SEO uyumlu makale nasıl yazılır; orijinal içeriğin kalitesini yüksek tutmak, ziyaretçilerinizin web sitenizde geçirdiği süreyi artırabilir. İçeriğin özgünlüğü ve kalitesi ne kadar yüksek olursa, Google'dan alacağınız ödül de o kadar yüksek olur.

SEO Uyumlu Makale Yazmanın Kriterleri Nelerdir?

Makale çok iyi olsa da, uzun süreli arama motoru sonuçları sayfasında ilk sıralarda yer almayabilir. Web sitenizin genel SEO durumu, makalelerin sıralamasını etkiler. Bu sürenin bazen bir yıla yayıldığı da görülür. Ancak makaleniz gerçekten iyiyse, web sitenizin durumundan bağımsız olarak genellikle daha üst sıralarda yer alır. SEO için optimize edilmiş makale konularını bulmanın en kolay yolu, Google aramalarında en iyi sonuçlarında bulunan "Kullanıcılar da Sorulanlar" bölümünden geçer. Ayrıca Google Trendler ile hangi aramaların daha önemli olduğunu öğrenebilirsiniz. Ek olarak, SemRush gibi SEO araçları, arama terimlerini ve kullanıcıların sorduğu soruları keşfetmeniz için araçlara sahiptir.
Seo uyumlu makale
Google algoritmaları daha iyi işler benimser. Bilgisayarınızda 100 makale yazıp web sitesine yüklememelisiniz. Google'ın algoritmaları bunu doğal ve iyi bir iş olarak görmeyecektir. Amaç, her makaleyi tamamlanır tamamlanmaz siteye eklemektir. Birçok SEO şirketi ideal makalenin en az 300 kelime olması gerektiğini söyler. Ancak okuyucuya konudan uzaklaşmadan faydalı bilgiler sunan uzun yazılar daha başarılıdır. 1500 kelimeye kadar olan makaleler giderek daha popüler hale geliyor. SEO uyumlu makale nasıl yazılır, iyi bir soruyu yanıtlayan kısa bir makale, uzun bir makale kadar başarılı olabilir.

SEO Uyumlu Makale

SEO uyumlu makale nasıl yazılır
, arama motorlarının en üst sıradaki SEO kriterlerine göre işlenen içeriktir. Bazı SEO' ve dijital pazarlamacılar için, içeriğin anahtar kelimelerle doldurulması demektir. Ancak bu tür yazma ve uygulama SEO uyumlu değildir ve SEO karşıtı bir uygulamadır.

SEO uyumlu makale nasıl yazılır; arama motorlarının içeriğinizi bulmasını ve analiz etmesini kolaylaştırmaktır. Bu, arama motorlarının içerik konularına kolayca arama terimleri ile entegre sağlanır. Yüksek kaliteli SEO uyumlu makaleler yalnızca Google arama sonuçlarında üst sıralarda yer almaz. Ayrıca, tüm anahtar kelimeleri içeren uzun kuyruk terimleri için çok fazla trafik bulunur.