Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Root Atmanın Faydaları ve Zararları Nelerdir?

WebFaresi

WebFaresi

Tilki Adayı
Kredi
615
Ticaret: 0 / 0 / 0
Daha önceki yazımda "Android Cihazlarda Root Nasıl Yapılır?" sorusunu cevaplamıştım! Dikkat ederseniz bu yazı içerisinde birkaç yerde Root Atmanın Zararları olabileceğinden söz etmiştim. Bu yazımda ise hem bunu inceleyeceğiz hem de Root Atmanın Faydaları ile ilgili sizlere bilgi aktaracağım. Daha önce kullandığı neredeyse her cihaza Root atmış biri olduğumu da söylemeliyim. Yani, bu konuda bana güvenebilirsiniz. Artılarına ve eksiklerine göre cihazınıza bu işlemi yapmak isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz, şimdi bunlara bir göz atalım!

20170221173853

Root Atmanın Zararları Nelerdir?
  • Cihazınız garanti dışı kalabilir.
  • Çeşitli virüsler cihazınıza normalde verebileceğinden çok daha fazla zarar verebilir.
  • Yanlış bir şekilde yapılması telefona kalıcı zararlar verebilirler.
  • Bazı ülkelerde root atmak yasaklanmış olduğundan dolayı suç niteliği taşıyabilir.
Root Atmanın Zararları genel olarak bu şekilde! Ancak bu işlemi yaptığınız takdirde bazı avantajlarından faydalanmanız da mümkün. Şimdi Root Atmanın Faydaları nelermiş birde buna göz atalım!

Root Atmanın Faydaları Nelerdir?
  • Diğer cihaz kullanıcılarının yapamadığı bir çok yeni işlemi yapma hakkına sahip olabileceksiniz.
  • Daha önceden silmiş olduğunuz fotoğraflarınızı ve belgelerinizi tekrar yükleme imkanı bulabileceksiniz.
  • Flash ışığı seviyesini, ses yükseltme işlemlerini, kamera özelliklerinizi vs. değiştirmek için yetki sahibi olacaksınız.
Gördüğünüzü gibi bu işlemi yapmanın birçok farklı faydası da var. Eğer sizde tüm bu avantajlardan yararlanmak isterseniz var olan risklerin sorumluluğunu alarak bahsettiğimiz yazımı okuyarak hızlı bir şekilde Root yapabilir ve cihazınız özelinde çok daha fazla yetkiye sahip olabilirsiniz.