Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Pinterest Pin To Pin Nedir?

  • Konbuyu başlatan Celil
  • Başlangıç tarihi
Celil

Celil

Server Administrator 🌍
Yönetici
Moderatör
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
176
Konum
Amsterdam
Ticaret: 0 / 0 / 0

Pinterest Pin To Pin Nedir?​

Günümüzün en önemli sosyal medya platformlarından biri olan Pinterest pin to pin nedir konusunda sizlere bu yazımızda açıklama yapmaya çalışacağız. Sosyal medya etkileşim konusunda insanlar arasında çok güçlü. Günümüzde bir çok sosyal medya mecrası bulunmakta. Facebook ile başlayan bu dalgada, Twitter, Instagram, Pinterest gibi aslında çok fazla kullanılmayan sosyal medya alanları ile birlikte birçok sosyalleşme bölümü bulunmaktadır. Pinterest de bunlardan biri. Ancak hızlı bir şekilde büyüme göstermektedir.

Pinterest'in tüm dünyada tercih edilen bir sistemi bulunmaktadır. Pinterest'e giriş yapmak için sadece kayıt olmanız yeterli gelmektedir. Kayıt olma işlemini gerçekleştirdikten sonra kendinize ait bir kapak fotoğrafı, profil fotoğrafı ayarlayabiliyorsunuz. Kendi internet siteniz varsa internet sitenize yönlendirme yapabiliyorsunuz.

1649401530402

Pin atma konusu da bu anlamda önemli hale geliyor. Pinterest içerisinde bağlamış olduğunuz gönderiler pin atma adı altında geçiyor. Bunu yapmak için Pinterest giriş yaptıktan sonra artı tuşuna basıyor ve bir pin oluşturuyorsunuz. Bunu yaparak sizler de kendi sayfanıza hazırlamış olduğunuz içerikleri rahatlıkla Pinterest üzerinden paylaşabiliyorsunuz.

Pinterest Pin To Pin Sistemi​

Pinterest pin to pin nedir konusuna gelecek olursak Pinterest içerisinde günlük olarak birçok paylaşım mevcut. Burada milyonlarca kullanıcıdan gelen her gün yüzbinlerce belki milyonlarca farklı paylaşım var. Bu paylaşımlar indirilerek tekrar kendi hesabınızdan paylaşılabiliyor. Yani normal olarak bilgisayarınıza bu fotoğrafı veya videoyu indirebiliyorsunuz. Bu videoyu da kendi paylaşımınız olarak paylaşabiliyorsunuz. Pinterest bu konuda herhangi bir şekilde size kesinti veyahutta zorlama yapmıyor. Yani siz de isterseniz bunu yapabilirsiniz.

Pinterest pin to pin nedir için herhangi bir resmi tekrar indirerek paylaşmak diyebiliriz. Bu tabii ki internet sitenizin hit alması için önemli bir nokta. Günümüzde Pinterest özellikle internet sitesi hitleri için çok büyük bir avantaj olarak sunuluyor. Bu konu bu yüzden çok araştırılan bir konu. Ancak bu konu ile ilgili Pinterest'in belirli bir süre sonra bu tip hesapları spam olarak geçtiği de söylenenler arasında. Zaten genel anlamda aslında bütün sosyal medya mecralarının ve arama motorlarında istediği her zaman için özgün içeriklerdir.

Sosyal medya platformuna bir fotoğraf yüklüyor ya da bir video gönderiyorsanız onun istediği onun özgün olması ve farklı olmasıdır. Yani kullanıcı açısından gerçekten de kullanılabilir kendi içerisinde bulunmayan bir fotoğrafı veya video yüklemenizdir. Bunu yapmıyorsanız sizin hesabınızı da spam yiyebilir.

Pinterest Pin To Pin Nasıl Değerlendirilir?​

Özellikle insanlar internet sitelerine hit çekmek için Pinterest pin to pin nedir sistemini kullanmaktadır. Bu sistem sayesinde insanlar bir süre boyunca kendi internet sitelerine sosyal bir hit alabilmektedirler. Bu hit sayılarının artmasına hatta para kazanma noktasında avantajlar sağladığı da söylenebilmektedir. Ancak dediğimiz gibi kısa bir süre sonra Pinterest bu hesapları takip etmekte spam olarak getirebilmektedir. Bu yüzden mümkün olduğunca Pinterest sistemi içerisinde doğru şekilde hareket etmek ve düzenli bir şekilde paylaşım yapmak sizler için daha büyük bir takipçi sayısını beraberinde getirmiş olacaktır.