Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Php Yorum Satırı Nedir? Nasıl Eklenir?

  • Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Thous

Thous

Yönetici
Yönetici
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
370
Konum
Samsun
Web
tilki.net
Ticaret: 1 / 0 / 0
Php'de kod yazarken, yazdığımız kodların anlaşılması veya ileride bu kodları tekrar kullanmak amacıyla eklediğimiz satırlara yorum satırı denir. Yorum satırı sadece php kodlarının bulunduğu dosyada gözükür. Php yorum satırı ekleme işlemi birden fazla şekilde yapılabilir. Şimdi hepsini tek tek inceleyelim.

Php Yorum Satırı Ekleme: Yöntem 1​

# ekleyerek php yorum satırı ekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yorum satırına dönüştürmek istediğiniz her satırda kullanmalısınız. Örnek vermek gerekirse;

Kod:
<?php
echo "Tilki.NET"; 
# Yorum Satırı
 ?>

Php Yorum Satırı Ekleme: Yöntem 2​

// ekleyerek php yorum satırı eklemini alternatif şekilde gerçekleştirebilirsiniz. En çok kullandığım yorum satırı ekleme şekli budur. Yorum satırı eklemek için her satırda // ekleme işlemini devam ettirmelisiniz.


Kod:
<?php
echo "Tilki.NET"; 
// Yorum Satırı
 ?>

Php Yorum Satırı Ekleme: Yöntem 3​

/* ile başlayıp */ ile bitirerek birden fazla yorum satırı ekleme işlemi yapabilirsiniz. En çok sevilen fakat bir çok alışamadığım yöntemdir.

Kod:
<?php
echo "Tilki.NET";
/*
Bu belge 29.05.2022 tarihinde oluşturulmuştur.
Tilki.NET Webmaster Forumu
Daha iyi bir Tilki.NET için

*/
 ?>

Php ile ilgili yazdığım bazı konular; Echo Fonksiyonu Nedir? , Php Nedir? Ne İşe Yarar? Php hakkında kendimi geliştirdikçe yazmaya devam edeceğim. Umarım yazdıklarım işinize yaramıştır. İyi forumlar ♥