Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Php Birleştirme Operatörü Nasıl Kullanılır?

  • Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Thous

Thous

Yönetici
Yönetici
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
370
Konum
Samsun
Web
tilki.net
Ticaret: 1 / 0 / 0
Bu yazımda Php'de Birleştirme Operatörü Nasıl Kullanılır? Sorusuna yanıt vererek ne işe yaradığı hakkında sizlere bilgiler sunmaya çalışacağım. Php'de aynı fonksiyonu birden fazla kez kullandığınızda bu bilgi işinize mutlaka yarayacaktır.

Birleştirme Operatörü Nasıl Kullanılır?​

Aşağıda gördüğünüz php kodunda echo ile Tilki.NET Webmaster Forumu | Birleştirme Operatörü Nedir? Nasıl Kullanılır? yazısını yazmaya çalıştık. Her satırda echo " "; kullanmak zorundayız.

Kod:
<?php
echo "Tilki.NET";
echo " Webmaster Forumu";
echo " | Birleştirme Operatörü Nedir?";
echo " Nasıl Kullanılır?";

 ?>

Şimdi birleştirme operatörü olan "." ile bu işlemi Tilki.NET Webmaster Forumu | Birleştirme Operatörü Nedir? Nasıl Kullanılır? yazısını yazdırmayı tekrar deneyelim.
Kod:
 <?php
echo "Tilki.NET"." Webmaster Forumu"." | Birleştirme Operatörü Nedir?". "Nasıl Kullanılır?";

 ?>

Şimdi localhost üzerinde deneyerek iki işlemin aynı sonucu verip vermediğini kontrol edelim.

Birlestirme operatoru php

Gördüğünüz gibi her iki şekilde de aynı sonucu elde ettik. İlk yazdığımız kodda 4 tane echo fonksiyonu kullanmışken; ikinci yazdığımız kodda tek echo fonksiyonu kullandık. " işaretini kapattıktan sonra . ile birleştirme işlemi gerçekleştirdik. Ardından ; işareti ile kodu tamamladık.

Bu yazımda sizlere birleştirme operatörü hakkında bilgi vermeye çalıştım. Umarım işinize yarayan bir yazı olmuştur. İyi forumlar. ♥