Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Paypal Türkiye'de Nasıl Kullanılır?

  • Konbuyu başlatan Celil
  • Başlangıç tarihi

Paypal Türkiye'de Nasıl Kullanılır?​


2016 yılında almış olduğu kararla Türkiye'den çekilen PayPal Türkiye'de nasıl kullanılır neler yapılabilir bu konuda sizlere bilgi vermeye çalışacağız. PayPal 2016 yılına kadar Türkiye'de kullanılmaktaydı. Tüm dünyada geçerli olan bir ödeme sistemi olarak bilinmektedir. Bu sistem, 2016 yılında Türkiye'den çekilme kararı aldı. Aslında bu kararın geçici olduğunu ve kısa bir süre sonra geri döneceği düşünülse de henüz geri dönüş yapmış değil. Özellikle Türkiye'de olup yurtdışına satış yapanlar veya yurtdışından alışveriş yapanlar açısından önemli bir e-ticaret eksisi olarak karşımıza çıkmış oldu. Paypal almış olduğu bu karar sonrasında işlemler nasıl gerçekleştirilecek ve insanlar nasıl bir yol izleyecek aslında ilk başta ne yapılacağı tam net bilinmiyordu. Ancak günümüzde tabii ki kullanım alanlarını nasıl yönlendirildiği ve nasıl bir kullanımdan sonuç alınabileceği daha net bir şekilde ortaya konulabiliyor.

PayPal Türkiye'de Kullanmak İçin Neler Yapılabilir?​

Türkiye'de şu anda bilindiği üzere PayPal hesabı açmanız mümkün değil. Yurt dışında ancak bir PayPal hesabı açarak bakiyenizi Türkiye'deki banka hesabına aktarma şansına sahipsiniz. Bu şekilde dolaylı yoldan ancak Türkiye'de PayPal kullanma şansınız bulunmaktadır. Bunun için uygulayabileceğiniz bazı yöntemler olduğunu da bilmek lazım. Tabii ki bu yöntemlerin içerisinde güvenilir veya güvenilir değil konusunda karar vermek de tamamen size kalmış bulunuyor. İsterseniz PayPal Türkiye'de nasıl kullanılır yani en azından yöntemleri nelerdir? Bu konuda sizlere maddeler halinde bilgi verelim.
  1. Yurtdışında Banka Hesabı Açılabilir: Bireysel olarak kullanabileceğiniz bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu noktada yapmanız gereken yurt dışına giderek bir banka hesabı açtırmaktır. Bu açtırmış olduğunuz hesaba da kendinize ait bir PayPal hesabı tanımlarsınız. Profesyonel bir yöntem olarak karşımıza çıkmakta ve sonuç ulaştırmaktadır.
  2. Yakınınıza Ait Hesabı Kullanabilirsiniz: Size ikinci olarak söyleyeceğimiz sistem biraz daha az güvenilir bir sistemdir. İyi olmayan bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Ancak yurt dışında sürekli olarak yaşayan bir yakınınızla anlaşabilir ve onun banka bilgileri ile PayPal hesabı oluşturma şansına sahip olabilirsiniz.
  3. Yurtdışında Şirket Kurma: Ekonomik bir şekilde günümüzde artık yurtdışında internet üzerinden şirket kurma şansına sahipsiniz. Bu yöntemi kullanarak bir şirket açabilirsiniz. Şirket ile herhangi bir limiti takılmadan uluslararası ticaretinizi profesyonel şekilde yönlendirebilirsiniz. Tabii ki yurt dışında şirket açmanın da avantajları olduğunu unutmamak lazım. Hiçbir şekilde limit olmaması güvenli ve sorunsuz şekilde çözüm sağlandığı gibi birçok avantajından da yararlanmış olursunuz. Uluslararası ticaret açısından da size pek çok bürokratik kolaylık sağlanmış olacaktır.

PayPal Kullanmadan Yurt Dışına Satış Nasıl Yapılır?​

Paypal Türkiye'de nasıl kullanılır sorusunun aslında cevapları genel hatlarıyla bunlar. Ancak biz size yurtdışına nasıl satış yapacağınız konusunda da bilgi vermeye çalışalım. Özellikle Türkiye'den yurtdışına satış yapanlar için Paypal hesabının bir anda dondurulması gerçek anlamda zorluk olarak karşına çıkmış ve kullanıcılar alternatifler aramışlardır. Günümüzde Amazon bu anlamda size HyperWallet sistemini sunuyor. Bu sistemde tahsilat işlemlerinizi rahatlıkla karşılamış oluyorsunuz. Herhangi bir şekilde sıkıntı yaşamıyorsunuz. Talep ettiğiniz tutar 3 iş günü içerisinde en fazla hesabınıza yansımış oluyor. eBay'de satış yapmak istediğinizde Ebay PayPal hesabı sahibi olmalısınız. Yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerden birini kullanarak PayPal hesabına sahip olursanız % 3 civarı bir komisyonla yine PayPal Türkiye'de nasıl kullanılır taktiğini yerine getirerek hesabınıza transfer edebilirsiniz.