Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Özele Numara Kapatma (Gizli Numara Engelleme)

  • Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
İnsanların ciddi anlamda sıkıntı yaşamakta olduğu özele numara kapatma (gizli numara engelleme) konusu ile alakalı güncel bilgiler sunacağım. Tahmin edebileceğiniz üzere ülke genelinde artık akıllı telefon kullanımı çok ciddi anlamda yaygın bir hale geldi. Yani insanlar, artık telefonlar ile alakalı olarak bazı ayarları yapabilmek için internet üzerinden de araştırma yoluna gidiyor.

Telefonu özel numaraya kapatma
konusu ile alakalı olarak elimden geldiğince bilgiler sunarak ve fikir edinmenize yardımcı olmaya çalışacağım. Bunu birçok farklı operatörün kapatma servislerini sizlere sunarak gerçekleştirmeyi amaçlıyorum. Birkaç SSID kodu ile birlikte kısa yoldan telefonunuzu özele numara kapatmanız mümkün hale gelecek.

Ozele numara kapatma gizli numara engelleme

En yaygın olan operatörler; Turkcell, Türk Telekom, Vodafone, PTTCell gizli numara engelleme işlemi sırasıyla başlıklar halinde hazırlanmıştır.

Turkcell Özele Numara Kapatma (Gizli Numara Engelleme)​

Gizli numaradan arama kısıtlama özelliği olarak da dikkat çeken bu özellik, Turkcell şirketinin bir hizmeti olarak dikkatleri çekiyor. linke tıklayarak sayfasına gidin. ÜCRETSİZ olan bu hizmeti internet sitesine ya da Turkcell mobil uygulamasına girerek aktif edebilirsiniz.

Özele numara kapatma işlemini iptal etmek için ise telefonunuzun arama kısmına gelerek #253# yazarak arama tuşuna basmanız yeterlidir.

Türk Telekom Özele Numara Kapatma (Gizli Numara Engelleme)​

Türk Telekom online hizmet merkezi üzerinden SERVİSLER kısmına girerek özele numara kapatma işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirme şansına sahip oluyorsunuz. Ancak Türk Telekom, direkt olarak SSID kodu ile de gizli numara engelleme şansını sizlere sunuyor. Genel olarak bu işlem için detay aşağıdaki gibidir.

Telefonunuzun arama kısmına gelin ve *253# tuşlamasını yaparak arama tuşuna basın. Bu kombinasyon ile birlikte Gizli Numara Engelleme işlemini aktif ve de-aktif etme işlemlerini kolayca yapabilirsiniz.

Vodafone Özele Numara Kapatma (Gizli Numara Engelleme)​

Vodafone özele numara kapatma yani gizli numara engelleme servisi işlemlerini Vodafone Yanımda mobil uygulaması ya da online hizmetler üzerinden yapmanız gerekiyor.

ARAMA AYARLARIM kısmına giriş yaptıktan sonra ardından gizli numara engelleme ayarını aktif ettikten sonra hattınızı tamamen özel aramalara kapatmış olacaksınız. Özelliği kapatmak için de aynı yöntemleri izlemelisiniz. Bu servis tamamen ücretsiz olarak sizlere sunulur. Özele numara kapatma işlemi bu aşamada tamamlanır.

Alternatif yöntem ise; GIZLI AC yazıp 7046 gönderdiğinizde gizli numara engelleme işlemini yapmış olursunuz. Gizli numaraların sizi aramasını istiyorsanız GIZLI KAPAT yazıp 7046 ya gönderebilirsiniz.


PTTCell Özele Numara Kapatma (Gizli Numara Engelleme)​

PTTCell, birçok kişinin bildiği üzere Türk Telekom altyapısını kullanır. Dolayısı ile özel numara engelleme işlemi de aynen bu şekilde sağlanmaktadır. Bunun için yapmanız gereken sadece bir SSID kodu tuşlamak olacak.

Telefonunuzun arama kısmına gelin ve *253# tuşlamasını yaparak arama tuşuna basın. Bu kombinasyon ile birlikte Gizli Numara Engelleme işlemini aktif ve de-aktif etme işlemlerini kolayca yapabilirsiniz.


Bu yazıda sizlere Özele Numara Kapatma yani Gizli Numara Engelleme işlemlerinin 4 operatör için nasıl yapılacağını anlatmaya çalıştım. Umarım işinize yarayan bir yazı olmuştur. İyi forumlar ♥