Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Negatif SEO Nedir?

  • Konbuyu başlatan Slade
  • Başlangıç tarihi
Negatif SEO nedir? Negatif SEO; Bu, bir web sitesinin performansını olumsuz etkileyen ve arama motoru sonuç sayfalarındaki sıralamasını düşüren bir dizi işlemdir. Sitenizin sıralamasını düşürmek için başkaları tarafından yapılan iştir. Negatif SEO nedir? Negatif SEO terimi, Google bowling veya anti-SEO olarak da bilinir. Sitenizin SEO gücünü azaltmak ve sitenizin Google tarafından cezalandırılması için çalışılabilir. Sitenize kötü ve zararlı bağlantılar oluşturan biri sitenize kontrol edemediğiniz şekillerde zarar verebilir.

Neden Olumsuz Bir SEO Saldırısı?​

Negatif SEO nedir? Negatif SEO denilince akla ilk gelen rakip web siteleri veya firmalardır. Ancak, bilgisayar korsanları bazen iyi bir sebep olmadan web sitenize rastgele saldırabilir. Dünyada ve ülkemizde web sitelerini yok etmek olumsuz eğlenceler yönünde SEO saldırıları gerçekleştirebilir.

Anti seo nedir

Anti SEO'nun Kökeni Nedir?​

Google, son birkaç yıldır siyah şeker SEO süreçlerine karşı Penguen algoritmasını tanıttı. Bu güncellemeden sonra olumsuz SEO da sistemde bir zayıflık olarak ortaya çıktı. Ancak Google, web sitelerinin olumsuz SEO ile mücadele etmesine yardımcı olacak adımlar da atıyor. Negatif SEO süreci göründüğü kadar kolay değildir. Bu çalışmalar zaman, bilgi ve kaynak gerektiren süreçlerdir.

Web sitenizi doğru kişilere dağıttıysanız olumsuz SEO çalışmalarına karşı kolayca önlem alabilirsiniz. Bu nedenle olumsuz SEO isteklerinin oranı çok düşüktür. Bazı durumlarda spontane süreçler negatif SEO olarak da bilinir. Negatif SEO çok daha geniştir ve düşündüğünüzden daha uzun sürer.

Google, sitenizi olumsuz SEO çabalarından korumak için bazı gereksiz bağlantıları yok sayar. Siteniz büyüdükçe, geri bağlantılar otomatik olarak görünecektir, bu nedenle Google, zaman içinde meydana gelen düşük kaliteli bağlantılar için sizi cezalandırmaz.

Spam Backlink​

Bir web sayfasının kalitesi Google'ın backlinkleri tarafından belirlenir. Google Penguin algoritmasından sonra, sosyal imleme çalışmaları, forum sayfalarında tanıtım amaçlı yapılan doğal olmayan ve kalitesiz geri bağlantılar sayfalara zarar vermeye başladı. Bu çabalar, sitenin Google'dan tamamen kaldırılmasıyla sonuçlanabilir. Spam backlink çalışması, sitenizi geri almak için rakipleriniz tarafından yapılabilir. Bunun için rakipleriniz kendi satış ortağı sitelerini oluşturabilir veya hazır backlink paketleri satın alabilir.

Telif Hakkı Şikâyetleri​

Google'ın kendisini korumaya özen gösterdiği bir süreçtir. Bir kullanıcı, sitenizdeki bir görselin veya içeriğin kendisine ait olduğu konusunda Google'a şikâyette bulunduğunda, Google, inceleme için sitenizi bir süre sonuç sayfalarından kaldırabilir. Davacı bu konuda yanılıyor olsa bile, bu süre zarfında arama sonuçlarında görünmemek size pahalıya mal olabilir.

Kopyalama Açık Web Sayfası​

Benzer bir web sayfası açılabilir, web sayfanızın içeriği kopyala yapıştır yöntemiyle açılabilir. Aynı içeriği barındıran birden fazla site Google nezdinde bir manipülasyon girişimi olarak değerlendirilir ve sitenizin içeriği orijinal olsa bile sıralamalarınız düşmeye başlar. Ancak bu, yatırım, planlama ve zaman gerektirdiği için nadiren kullanılan olumsuz bir SEO tekniğidir.