Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

MyBB Nedir? Ne İşe Yarar? Kurulur mu?

  • Konbuyu başlatan Emre KRMN
  • Başlangıç tarihi
Emre KRMN

Emre KRMN

Tilki Adayı
Katılım
6 May 2022
Mesajlar
48
Ticaret: 0 / 0 / 0
Merhaba,
Bu konumda sizlere mybb nedir, mybb ne işe yarar, mybb kurulur mu tarzında soruları cevaplayarak dev bir konu hazırlayacağım.

Yeni_MyBB_Logo.png


Öncelikle mybb nedir?
MyBB tamamen ücretsiz olan, herhangi bir lisans işlemi vs. olmayan, açık kaynaklı, php ile yazılmış, mysql veritabanı kullanan bir forum yazılımıdır. MyBB'nin açılımı; MyBulletinBoard'dır.

MyBB Ne İşe Yarar?
Mybb forum alt yapısı ile forum veya blog sistemleri açabilirsiniz. Forum açarak kullanıcıları bir araya toplayıp ufak çaplı bir tartışma ortamı yaratabilirsiniz.

MyBB Kurulur mu?
MyBB; diğer forum sistemlerine göre daha kullanışlı ve kolay yönetilebilir bir sistemdir. Bu sistemle ilgili hiçbir şey bilmeseniz bile 1-2 gün içerisinde işleyişi kaparsınız. Mybb kurulumu basittir (diğer konuda yazacağım).

MyBB Açıkları Olan Sistem Değil mi?
Bana sıkça gelen sorulardan bir tanesi budur :) Mybb takımı sürekli güncelleme yaptıkça eskisi kadar açık maalesef ki yoktur. Mybb artık eskisi gibi de değil zaten, takım olarak sürekli güncelleme veya yeni paket çıkardıkça bir çok açıkta kapatıldı, kapatılıyor. Tabi sizde mybb forum alt yapısı ile bir site açtığınızda kendinize göre güvenlik önlemlerinizi almalısınız :)