Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Mobil Uygulamalar Geliştirmek İçin Kullanabileceğiniz 4 Programlama Dili

WebFaresi

WebFaresi

Tilki Adayı
Katılım
30 Nis 2022
Mesajlar
85
Ticaret: 0 / 0 / 0
Mobil Uygulamalar Geliştirmek, günümüzün en popüler işlerinden bir tanesi! Birçok insan hayatını uygulama geliştirerek kazanıyor. Aldığımız duyumlara göre kazançları da hiç fena değil. Bugün Google Play, App Store ve Huawei App Gallery gibi uygulama marketlerinde bulunan ve kayda değer sayılarda indirme alan uygulamaların ciddi miktarlarda paralar kazandırdıklarını biliyoruz.

Eğer sizde Mobil Oyunlar Geliştirmek, Mobil Uygulamalar Geliştirmek istiyorsanız öncelikle bunu yapmanızı sağlayacak bir programlama diline ihtiyacınız olduğunu bilmelisiniz! Peki, hangi programlama dilini seçmelisiniz? Bu seçimi yaparken etkili olması gereken birçok farklı faktör var. Ancak bu faktörlerden en önemlisi hangi platformlar için uygulama geliştirmek istediğiniz. Eğer Apple için uygulama geliştirmek istiyorsanız C ve Swift dilleri size uygun olabilir, Android için ise Java harika bir seçenek olabilir!

Timthumb

1) C ile Mobil Uygulama Geliştirmek
C, oldukça önemli bir geçmişe sahip programlama dillerinden bir tanesi ve gerçekten de çok farklı işler yapmak için kullanılabiliyor. IOS için Uygulama Geliştirmek isteyenlerin ise kullandıkları takdirde işlerini baya kolaylaştıracaktır.

2) Switch ile Mobil Uygulama Geliştirmek
Switch, Apple tarafından oluşturulmuş bir programlama dili olması nedeniyle IOS ile uygulama geliştirmeye yönelik birçok kolaylık içermektedir. Ancak birçok kişi hala IOS için uygulama geliştirirken C'yi kullanmayı tercih ediyor. Seçim sizin!

3) Java ile Mobil Uygulama Geliştirmek
Android cihazlar ve Huawei cihazları için uygulama geliştirmek istiyorsanız Java sizin için harika bir seçenek olabilir. Bugünlerde Android için uygulama geliştirenlerin çok büyük bir çoğunluğu Java kullanmaya devam ediyor!

Mobil Uygulama Geliştirmek isteyenler için önerebileceğimiz programlama dilleri bu şekilde! Bu programlama dillerinden Java ile ilgili daha önce "Java’ya Yeni Başlayanlar için Yol Haritası" başlıklı bir makale hazırlamıştım. İlginizi çekerse bir göz atabilirsiniz, iyi forumlar!