Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Microsoft Visual C++ Redistributable Nedir? Ne İşe Yarar?

  • Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Bu yazıda, denetim masasında sıkça gördüğümüz Microsoft Visual C++ Redistributable nedir, ne işe yarar sorularına yanıt vermeye çalışacağım. Bildiğiniz gibi dünyanın en yaygın olarak kullanılan işletim sistemi Windows olarak dikkatleri çekiyor. Tabi ki bu mükemmel ötesi işletim sisteminin düzgün çalışabilmesi için kendi içerisinde ihtiyaç duyduğu bazı programlar da söz konusudur.

Visual C++ yazılımı da tam olarak bu ihtiyaç duyulan ve olmazsa olmaz yazılımlardan birisi olarak dikkat çekiyor. Birçok kişi de bunun ne işe yaradığını bilmiyor.

Microsoft Visual C Redistributable Nedir Ne ise yarar

Microsoft Visual C++ Redistributable Nedir?​

Microsoft Visual C++ Redistributable, Windows işletim sisteminin tüm programları sorunsuz bir şekilde çalıştırmak için ihtiyaç duyduğu programlama dili çalıştırma ve yorumlama yazılımıdır.

Windows bilgisayarlarda Denetim Masası ekranını açtığımızda PROGRAM EKLE / KALDIR bölümünde en alt kısımlarda sıklık ile önümüze çıkan bir program modeli olduğunu söyleyebilirim. C++, Microsoft şirketi tarafından geliştirilmiş olan bir yazılım dilidir. Günümüzde masaüstü uygulamaların tamamı da altyapı olarak bu yazılım dilini kullanır. Bu altyapı ile geliştirilmiş programların sorunsuz bir şekilde çalıştırılması açısından bu programın büyük önem arz ettiğini söylemek gerekiyor.

Microsoft Visual C++ Redistributable Ne İşe Yarar?​

C++ bir programlama dili olarak dikkat çeker ve Windows işletim sisteminde kullanılan tüm altyapılar hemen hemen bu yazılımın temellerini içerir. Kimi zaman bilgisayar oyunları dahi bu altyapı ile geliştirildiğinde dolayı bilgisayarınızda bir yorumlayıcının bulunması gerekir. Bu program, bilgisayarınıza yüklenen tüm programların doğru yorumlanması ve doğru görüntülenmesini sağlayan bir sistem programıdır.

Genellikle Windows işletim sistemine entegre bir şekilde gelir. Ancak paket halinde sunulan bu programın güncel sürümlerini kullanmak son derece önemlidir. Microsoft Visual C++ Redistributable sürümleri 2005 – 2008 – 2010, 2012 ve 2015 olmak sureti ile internet ortamında da bulunmaktadır. Dilerseniz en güncel sürümü indirip bilgisayarlarınıza kurarak sorunsuz bir şekilde programı kurma şansına sahip olabiliyorsunuz. İndirme bağlantılarına aşağıdaki linkler üzerinden ulaşabilir ve Microsoft Visual Studio C+++ 2008 - 2010 - 2015 sürümlerini indirebilirsiniz.

Microsoft Visual Studio C++ Paketi indir​

Microsoft Visual C++ Redistributable paketleri için internet üzerinde birçok farklı kaynak bulabilirsiniz. İnternetten program indirme işlemi gerçekleştirirken her zaman geliştiricinin kendi sitesinden uygulamayı indirmeniz önerilir. Bu sayede bilgisayarınızı korsan yazılımlara karşı da korumuş olursunuz. Doğrudan sizlere virüs taraması yapılmış ve doğrudan Microsoft resmi internet sitesi üzerinden edinilmiş güncel yazılımları sunmak istiyorum. 2008, 2010 ve 2015 sürümleri günümüzde en sağlıklı çalışan sürümleridir.

İşletim sisteminizin kaç bit olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bunun içi BİLGİSAYAR üzerine sağ tıklayın ve ÖZELLİKLER seçeneğine giriş yapın. Karşınıza gelen sistem bilgileri ekranında bilgisayarınızın x64 ve x86 olduğunu göreceksiniz. Buna göre paketlerin içerisinde sizin için uygun olan seçenekleri kurma yoluna gidin.