Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Mention Ne Demek?

  • Konbuyu başlatan Slade
  • Başlangıç tarihi
Slade

Slade

Tilki Adayı
Katılım
1 May 2022
Mesajlar
52
Ticaret: 0 / 0 / 0
Mention ne demek? Twitter'da bir şeyden bahsetme eylemini ifade eden bir terimdir. Bazen RT (Re-tweet) olarak da adlandırılır. Bu yazıda Mention'ın anlamını ve Twitter'da nasıl kullanıldığı açıklanacak. Twitter'da bir şeyden bahsetmek, onu onayladığınız veya herhangi bir şekilde desteklediğiniz anlamına gelmez. Birinden veya bir şeyden bahsetmek iyi niyetle yapılabileceği gibi olumsuz eleştirme için de yapılabilir.

Bahsetme, bir web sitesinde veya sosyal medya platformunda vurgulanan bir kelime veya kelime öbeğidir. Bir makalenin metninde, tweet'te veya durum güncellemesinde bulunabilir. Bir tweet veya gönderide başka birinin adından bahsetmek, onlarla yakınlık kurmaya ve takdir edilmelerini sağlamaya yardımcı olabilir. Ayrıca, yaptıklarına dikkat ettiğinizi göstermek için bir iltifat biçimi olarak da kullanılabilir. Başta Twitter olmak üzere birçok sosyal medya platformunda bu özellik bulunuyor.

Mention Hangi Sosyal Medya Sitelerinde Kullanılır?

Bahsetme özelliği, insanların Twitter'da Instagram, Snapchat, Facebook ve daha fazlası gibi diğer platformlardan içerik paylaşmasına olanak tanır. Mention birisinin Twitter'da başka bir kişiden veya şirketten bahsettiğinde kullanılan bir kelimedir. Ayrıca birisi Twitter'da bir konudan veya olaydan bahsettiğinde bunu açıklamak için de kullanılabilir. Bahsetme özelliği uzun bir süredir ortalıkta dolaşıyordu, ancak yakın zamana kadar daha popüler ve daha yaygın olarak kullanılmadı. Bugün sosyal medyadaki en popüler özelliklerden biridir. Bunun nedeni, insanların en sevdikleri konular, olaylar ve kişiler hakkında konuşmak için bahsetmeyi kullanmasıdır. Özelliğin kullanılabildiği bazı sosyal medya siteleri şunlardır:


Mention Neden Kullanılır?

Bahsetme, bir şeyden bahsetme eylemi olarak tanımlanabilecek bir kelimedir. Bir şeyden geçerken bahsetmek veya ona adıyla atıfta bulunmak anlamına gelir. Özellik çeşitli şekillerde kullanılabilir. Bir kişiyi veya bir şeyi vurgulamak ve ayrıca bahsettiğiniz şey için bağlam sağlamak için kullanılabilir. Mention temel olarak İngilizcede bahsedilen veya atıfta bulunulan bir şeyi tanımlamak için kullanılan bir kelimedir. "Bir şeyden bahsetmek" veya "birine veya bir şeye atıfta bulunmak" olarak tanımlanmıştır.

Mention

Mention, sosyal medyada bir şey paylaşma eylemini tanımlamak için kullanılan bir kelimedir. Sosyal medya açısından bahsetmek, olumlu ya da olumsuz geri bildirimle ilişkilendirilen bir kelimedir. Sosyal medyadan bahsetmek olumlu veya olumsuz olabilir. İnsanların sosyal medyada bu özelliği kullanmalarının çeşitli nedenleri vardır.

En yaygın neden, birinin paylaşımına veya profiline takdir göstermek veya onu bir konudan haberdar etmektir. Diğer nedenler arasında bir konu ve/veya olay hakkında farkındalık yaratmak, insanların olup bitenlerden haberdar olmasını sağlamak ve/veya araştırma amacıyla içerik paylaşmak sayılabilir.

Mention Nasıl Kullanılır?

Sosyal medyada herhangi bir şey paylaşırken başka bir gönderiden ya da kullanıcıdan bahsetmek mümkündür. Bunun için genel olarak alıntılama yapılması veya kişinin ya da sayfanın kullanıcı adının etiketlenmesi gerekir. Mention kullanımı işte bu kadar basittir.
 
Slade

Slade

Tilki Adayı
Katılım
1 May 2022
Mesajlar
52
Ticaret: 0 / 0 / 0
Mention kullanımına örnek vermek gerekirse;

@WebFaresi selamlar, nasılsınız? :)