Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Makale Yazarlığına Nasıl Başlanır?

Makale yazarlığı günümüzde birçok kişi tarafından tercih ediliyor, makale yazarlığına başlamadan önce bilmeniz gereken belli başlı noktalar bulunuyor bu noktaları iyice anlamadan makale yazarlığına başlamanız sektör içinde kaybolmanıza neden olur.

Bol Bol Araştırma Yapın

Makale
yazarlığına adım atmadan önce yazmak istediğiniz konu üzerine araştırmalar yapın, araştırma sonuçlarınızı not etmeniz hata yapma olasılığınızı en aza indirir. Yazdığınız notları görünür bir yerde saklayın gün içerisinde bu notlara göz gezdirerek makale yazma mantığını kavrayın.

Okuma Alışkanlığı Kazanın

Makale
yazmanın en önemli kurallarından biri olan okuma alışkanlığı kazanmaktır. Bulduğunuz her şeyi okuyun, okuduğunuz yazılardan yola çıkarak ufak ufak yazılar yazmaya başlayın, her gün düzenli bir şekilde okuma yapmaya özen gösterin.

Anahtar Kelime Analizi Üzerinde Çalışın

Makale
yazarlığına başlamak için doğru bir şekilde anahtar kelime analizi yapmak çok önemli, SEO uyumlu içeriklerin yazımında anahtar kelimeler içeriğin okunabilirliği açısından önem taşır. Makale alıcıları tarafından doğru bir şekilde anahtar kelime kullanılmadan yazılan içerikler pek kabul görmez, işletmelerin çoğu markalarının görünür olması adına makale ve içerik yazdırır, Google anahtar kelime kullanılmadan yazılan içerikleri okuyamaz bu nedenle üst sırada göstermez içeriklerinizde mutlaka anahtar kelime kullanmaya özen gösterin.

Benzersiz Olmaya Özen Gösterin

Makale
yazarlığına başlarken özenli ve düzenli olmanız işinizde yükselmenize yardımcı olur. Benzersiz içerikler alıcı bulmanızda önemli bir rol oynar herkesten farklı kaleme sahip olmak müşterilerinizin hoşuna gider bu yüzden yazdığınız her makalenin benzersiz olmasına özen gösterin, baştan savma içerikler yazmak kalitenizin düşmesine neden olur, hazırladığınız içeriğin kelime sayısına sadık kalmaya çalışın gereksiz cümle öbeklerinden kaçının.

Akıcı Bir Dil Kullanın

Makale
yazarlarının kalemi akıcı ve anlaşılır olmalıdır. Akıcı bir dil ile yazılan makalenin okuru çok olur akıcı içerik yazmak ilk etapta zor gelse de zaman içerisinde yazma alışkanlığı kazanmaya başladığınızda kaleminizi daha akıcı bir şekilde kullanmaya başlayacaksınız bu süre zarfında hevesiniz biraz kırılabilir ama asla yazmaktan vazgeçmeyin hatalar sizi güçsüz yapmaz güçlendirir.

İmla Kurallarına Dikkat Edin

Makale
yazarlığına adım atarken kusursuz olmalısınız, noktalama işaretlerini doğru bir şekilde kullanmak akıcı yazmanın diğer bir kuralıdır cümle düşüklüğü, anlam bozukluğu imla kurallarına doğru bir şekilde uyulmamasından kaynaklanır. İçeriklerinizi yazdıktan sonra mutlaka imla denetim programlarından destek alın eğer imkanınız varsa editörlük hizmetlerinden faydalanın. İlk etapta bir editör ile çalışmanız içeriklerinizin daha kaliteli olmasını sağlar

İmla kurallarını bilmiyorsanız internet üzerinden ufak bir araştırma yaparak imla kurallarını kısa sürede öğrenebilirsiniz, makale yazarlığına başlamak için yazarlık kurslarından da yardım alabiliriniz, yazarlık kursları sizi kusursuz bir şekilde içerik yazarlığına hazırlar. Baştan sona yazarlığın en ince ayrıntısına kadar öğretilen yazarlık kursları yazarlık serüveninizin daha kolay geçmesine imkan verir. Bulunduğunuz şehirde yazarlık kursları yoksa internet üzerinden de online bir şekilde yazarlık eğitimi alabilirsiniz.