Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Makale Özgünlük Kontrolü Nedir? Makale Özgünlük Kontrolü Nasıl Yapılır?

Yazılan makalelerin geçerli sayılabilmesi için benzersiz olması gerekir, kopya içerikler yazılarınızın kalitesiz olmasına neden olur bu yüzden makalelerinizi hazırlarken kopya içerik kullanmamanız oldukça önemlidir. Yazdığınız içeriklerin benzerlik oranı en fazla %10 olmalıdır bu oranın üzerindeki benzerlikler makalelerinizin geçersiz olmasını sağlar yazılarınızı farklı kaynaklardan araştırarak kendi cümleleriniz ile harmanlayın bire bir aynı cümleleri yazmaktan kaçının.

Makale Özgünlük Testi Nedir

Makale
özgünlük testi yazdığınız içeriklerin kopya olup olmadığını kontrol etmeye yarar. Makale alıcıları tarafından satın alınmadan önce özgünlük testine sokulur, özgünlük testini başarı ile geçen yazılar alıcılarınız tarafından kabul edilerek ödemeniz sağlanır özgünlük testinden geçemeyen içerikleriniz revize talebi alabilir yada tamamen alıcı tarafından reddedilir. Alıcılarınızın güveninin kazanmak için içeriklerinizin benzersiz olmasına özen gösterin, tekrara düşen içeriklerden kaçının, mümkün oldukça anahtar kelime analiz programlarından destek alın bu sayede içeriklerinizde kopya/ intihal kullanma riskinizi tamamen ortadan kaldırır.

Makale yazarken semantik okunurluğu yüksek içerikler hazırlamanız sektörde uzun süre yer almanızı sağlar, semantik içerik hazırlamak zor gibi dursa da zamanla semantik içerik yazmaya alışırsınız, semantik içerikler belli bir kurguya göre yazıldığı için kopya/intihal oranı neredeyse çok düşüktür kolaya kaçmayın.

Makale Özgünlük Testi Nasıl Yapılır

Makale
özgünlük testi çeşitli intihal programları kullanılarak gerçekleştirilir. Ücretli versiyonları daha iyi sonuç verdiği için birçok makale yazarı/ alıcısı ücretli olan versiyonlarını tercih ederler lakin ücretsiz olarak da sunulan birçok program mevcut bu programları kullanarak makale özgünlük testi yapılır, yazılan makale intihal programına girilerek özgülük testi başlatılır ve bu şekilde makalenin özgün olup olmadığı anlaşılır.

Makale Özgünleştirme

Makale
özgünlüğü yazar tarafından sağlanır, yazarın kalemi ne kadar kuvvetli ise yazdığı içerikler de kaliteli olur. Makalelerinizi özgünleştirmek için yazmadan önce anahtar kelime analizini doğru bir şekilde yapmanız gerekiyor, SEO uyumlu içerikler de anahtar kelime dağılımı müşterilerinizin görünürlüğü açısından önemlidir. Doğru anahtar kelime kullanımı makalelerinizin benzersiz ve kusursuz olmasına yardımcı olur, 500 kelimelik makalelerde 5 adet başlık kullanılır anahtar kelimeler makalenin içerisine eşit miktarda dağıtılır 15-30 adet anahtar kelime kullanmanız yeterli olacaktır, eğer makaleleriniz 1000 kelime ve üzeri ise başlık sayıları ve anahtar kelimeler içeriğin akışına göre belirlenir eğer müşteri tarafından size anahtar kelime verilmemişse yazının bütünlüğüne uygun bir şekilde sizden anahtar kelime kullanmanız beklenir. Anahtar kelimeler yazının Google arama motorunda üst sıralarda yer almasını sağlar.

SEO uyumlu makaleler anahtar kelimelerin doğru bir şekilde içeriğin içine dağıtılması sonucu ortaya çıkar, kaliteli içeriklere imza atmak istiyorsanız öncelikle anahtar kelime analizi üzerinde yoğunlaşmalısınız anahtar kelimeleri doğru bir şekilde analiz etmeye başladığınız zaman akıcı ve düzgün bir şekilde içeriklerinizi kaleme alabilirsiniz asla pes etmeyin mutlaka makale özgünlük programları kullanarak çalışın test programlarını çok iyi benimseyin.