Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Madencilik (Mining) Nedir?

WebFaresi

WebFaresi

Tilki Adayı
Katılım
30 Nis 2022
Mesajlar
85
Ticaret: 0 / 0 / 0
Kripto Para Madenciliği ya da Mining adı ile bilinen ve kripto para dünyasının güvenliğini, devamlılığını sağlayan madencilik sistemini bu yazımızda sizlere tanıtmaya çalışacağız. Birçok kişinin Kripto Para Madenciliği hakkındaki bilgileri son derece yüzeysel ve bu nedenle de madencilikle ilgili bilinçsizce beklentiler ortaya çıkabiliyor. Ortalama bir ekran kartı ile madencilik yapmaya çalışanlar, düşük bir sermaye ile çok kazanmayı hedefleyenler var ancak madencilik hiç de dışarıdan görüldüğü gibi değil. Şimdi konunun derinliklerine inelim!

Kripto Para Madenciliği (Mining) Nedir?
Mining, Bitcoin işlemlerinin tersine çevrilmesini engellemeye yani dolaylı olarak güvenliği sağlamayı amaçlar. Bunun yanında madencilik işlemleri sayesinde yeni Bitcoinler sisteme tanıtılır. Aslında Kripto Para Madenciliği, kripto dünyasının ayakta kalmasını sağlayan temel taşlardan bir tanesi denilebilir. En azından BTC için bu durum söz konusu diyebiliriz.

Kripto Para Madenciliği Nasıl Yapılır?
Kripto Para Madenciliği yapmak için aslında çoğu zaman bir bilgisayara dahi ihtiyacınız yok. Akıllı telefonunuz ile dahi Mining yapmanız mümkün. Ancak burada bir sorun var! Birçok kişi kripto para madenciliği yaparak ciddi bir pasif gelir kaynağı yaratabileceğine inanıyor ancak bu düşünüldüğü kadar kolay değil.
Kripto Para Madenciliği ile kayda değer bir kazanç sağlamak istiyorsanız ciddi yatırımlar yapmanız gerekiyor. Sıradan birkaç bilgisayar ile madencilik yaptığınız takdir de elektrik faturanızı dahi çıkartamayacaksınız.

Sonuç olarak şunu söyleyebiliriz: Kripto Para Madenciliği bir hobi olarak yapılabilecek bir şey değil. Ciddi bir sermaye gerektiren bir iş ve bu nedenle de ufak adımlarla yol almanız ne yazık ki pek mümkün değil. Konuyla ilgili sorularınız olursa yanıtlamak için burada olacağım. Herkese iyi forumlar!