Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Java’ya Yeni Başlayanlar için Yol Haritası

WebFaresi

WebFaresi

Tilki Adayı
Katılım
30 Nis 2022
Mesajlar
85
Ticaret: 0 / 0 / 0
Java öğrenmek istiyorsanız ve kurslara bir yığın para ödemek niyetinde değilseniz, sizler için hazırladığımız bu basit ama etkili yol haritasını uygulayabilirsiniz. Ancak şunu söylemek gerekiyor ki Java öğrenmek, oldukça uzun bir süreç ve hiçbir zaman tam olarak ben Java biliyorum demek mümkün değil! Profesyonel yazılımcıların bile büyük çoğunluğu sadece Java’nın bir kısmına hâkim olabiliyorlar. Peki, Java Nasıl Öğrenilir?

223 2231910 java logo vector tools for java developer


Java Nasıl Öğrenilir?
Öncelikle şunu bilmelisiniz ki Java, Nesne Yönelimli Programlama dillerinden bir tanesidir. Bu da Java’yı diğer birçok programlama diline göre çok daha karmaşık bir hale getiriyor. Ancak Java’yı öğrenmeyi zorlaştıran bu özelliği aynı zamanda Java’yı benzersiz bir programlama dili haline getirir. Platformlar üstü bir dil olmasından dolayı Java ile yapabileceğiniz şeyler neredeyse sınırsız! Peki, Java Öğrenmek Zor mu? Birçok kişi için zor! Çünkü birçok kişi İngilizce bilmiyor. Eğer İngilizce biliyorsanız, işiniz çok daha kolay olacak! Şimdi, Java Dilini Öğrenmek için kullanabileceğiniz, tarafımızdan oluşturulan ufak listeye bir göz atalım!
  • Öncelikle en azından dinlediklerinizi anlayacak kadar İngilizce bilmeniz şart! Aksi durumda birçok muazzam eğitim setinden faydalanamazsınız.
  • Ardından Java ile kod yazabilmek için kullanmanız gereken programlarla ilgili bilgi almak için ve bu yazıdaki programları bilgisayarınıza kurarak Java ile yazmak için ilk gerçek adımınızı atın!
  • Son olarak ise “Thenewboston, Programming with Mosh, Amigoscode” gibi Youtube kanallarından size uygun olan bir tanesini seçin ve daha sonra For Beginners (Yeni Başlayanlar için) üretilmiş videoları pratik yaparak izleyin.
  • Yeni başlayan seviyesini geçtikten sonra Java ile basit programlar yazarak birçok detayı öğreneceksiniz. Programlama dilleri öğrenilirken asıl yolu kat ettiğiniz aşama teorik bilgiler aşaması değil, pratik uygulama aşamasıdır.
İşte tüm bu maddeleri sırasıyla uygulayarak nispeten kısa bir süre içerisinde Java öğrenebilirsiniz. Unutmayın, kervan yolda düzülür. Birçok şeyi pratik yaparken öğreneceksiniz ve bu gayet normal. İyi forumlar!