Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

İthalatçı Garantili Ne Demek?

  • Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Telefonlarda özellikle sıklık ile sorulan sorulardan birisi de ithalatçı garantili ne demek ve ithalatçı garantili telefon alınır mı? Akıllı telefon sektöründe özellikle son dönemlerde ciddi manada değişen fiyatlar söz konusu. Türkiye genelinde de insanlar ister istemez bu noktada bir araştırma yapıyor. 10,000 TL’lik bir telefonu farklı fiyatlarda da internet üzerinde bulma şansına sahip oluyorsunuz.

Daha uygun fiyata sahip telefonlara baktığınız zaman İTHALATÇI GARANTİLİ adı altında bir seçenek göreceksiniz. İnsanların önemli bir kısmı bu tabiri merak ediyor. Bende elimden geldiğince sizleri alternatifler ile alakalı olarak bilgilendireceğim.

Ithalat garantili ne demek

İthalatçı Garantili Ne Demektir?​

İthalatçı garantisi, büyük ya da küçük ölçekli olan şirketlerin yurtdışından kendi imkanları ile getirdiği uygun fiyatlı cihazlara kendi kapsamında sunduğu garantidir.

Aslına bakarsanız yurtdışı cihaz ismi ile de anılan unsurlardan birisi olduğunu net bir şekilde söylemek mümkün. Akıllı telefonlarda garanti önemli mi? Bu sorunda markasına ve modeline göre değişen bir cevap söz konusudur. Dolayısı ile çok kafa karıştıran bir soru olmasına rağmen objektif bir yaklaşım olması da gerekiyor.

Telefonları kullanmanıza bağlı olarak da garanti kapsamı önem arz eder. Telefonu sürekli oyun ya da sosyal medya için kullanıyorsanız zaman içerisinde işlemci ya da diğer donanımlar yıpranabilir. Garanti ihtiyacı duyulabilir. Nadiren de olsa zamanla fabrikasyon hataları meydana gelebilir. Bu durumda da yine garantinin önemi vardır.

İthalatçı garantisi de bir nevi garanti modelidir. Ancak her ne olursa olsun distribütör garantisi kadar sağlam ve ilgili bir garanti modeli beklemek çok da akıllıca olmayacaktır. Bu neden dolayısı ile bir cihaz almak istediğinizde distribütör garantisi her zaman için çok daha fazla ön planda olmalıdır.

İthalatçı Garantili Telefon Alınır Mı?​

Tabi ki alınabilir. Netice itibari ile fiyatı son derece yüksek olan tüm cihazları çok daha uygun fiyatlar ile alma imkanına sahip oluyorsunuz. Bu anlamda en çok fark yaratan konu doğrudan telefonun kullanımı ile alakalı alanlar. Yani garanti kapsamında sorun yaşama ihtimaliniz var. Hiçbir ithalatçı, sizlere distribütör yani üretici kadar kapsamlı bir hizmeti sunmaz. Çünkü size sunulacak her türlü hizmet o firma için de büyük bir gider olarak dikkat çeker.

Objektif düşündüğümüz zaman akıllı telefonlarda nadiren garantiye ihtiyaç duyulur. Tabi ki bu anlamda da değerlendirme yaptığımızda cazip bir seçenek gibi görülebilir. Ancak hepsi bir teknolojik cihaz. Günümüzde ithalatçı garantili telefonların tamamı 2 sene garantili olarak satılmaktadır. Tabi ki bu anlamda internet üzerinde ki şikayetleri de incelediğiniz zaman çok ciddi şikayetler söz konusu. Çünkü hiçbir firma, üretici kadar ilgili olamaz.

Bana göre; hiçbir telefon orijinali ve üretici garantili kadar güven vermez. Dolayısı ile sizlere tavsiyem doğrudan üreticinin kazanması ve bu anlamda en iyi hizmeti doğrudan üreticiden almanız yönünde olacak.