Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

iPhone’dan Bilgisayara Fotoğraf Aktarma Nasıl Yapılır?

 • Konbuyu başlatan Thous
 • Başlangıç tarihi
Dünya genelinde en çok kullanılan bilgisayar işletim sisteminin Windows olduğunu az çok herkes biliyor. Öyle ki öncelikli olarak bu sisteme dosyaların nasıl aktarılacağı ile alakalı olarak sizlere bilgiler sunacağız. Hemen diğer detaylara eğilim gösterelim. iPhone’dan bilgisayara fotoğraf aktarmak ile alakalı tüm seçenekleri aşamalı olarak anlatacağız.

iPhone’dan Windows Bilgisayara Fotoğraf Aktarma Nasıl Yapılır?​

 • Öncelikli olarak Windows bilgisayarımıza iTunes indirmemiz gerekiyor. iTunes'i lütfen kendi sitesinden indirin.

 • Programı indirin ve Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınıza kurun. Kurduktan sonra çalıştırın.

 • Çalıştırdıktan hemen sonra orijinal iPhone USB kablosu ile telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın.
 • Telefonunuz ekranında BU CİHAZA GÜVENİLSİN Mİ şeklinde bir ibare çıkacaktır. Güven sekmesine tıklayın ve ardından iTunes telefonunuzu direkt olarak tanıyacak ve program üzerinde gösterecektir.
 • iTunes programı ekranında medya görsellerinizi görebileceksiniz. Buradaki resimleri dilerseniz teker teker, dilerseniz tamamını seçerek bilgisayarınızın masaüstü kısmında oluşturduğunuz bir klasöre sorunsuz bir şekilde aktarabilirsiniz.

  iPhone’dan bilgisayara fotoğraf aktarma nasıl yapılır sorusunun ilk önemli yanıtı bu şekilde kendisini gösteriyor. Bir de MAC bilgisayarlara nasıl aktaracağımız ile alakalı olarak da bilgiler sunacak ve fikir edineceğiz.
Iphone bilgisayara fotograf aktarma

iPhone’dan MAC Bilgisayara Fotoğraf Aktarma Nasıl Yapılır?​


MAC bilgisayarlar da doğrudan Apple şirketi tarafından geliştirilmiş bilgisayarlardır ve Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlara nazaran bu işlemler çok daha kolay bir şekilde ilerlemektedir. Şimdi sizlere elimizden geldiğince kapsamlı bilgiler sunma yoluna gidecek olursak;

 • Öncelikli olarak MAC bilgisayarınızı açın ve orijinal USB kablo yardımı ile birlikte bilgisayarınıza telefonu bağlayın.
 • Bağladıktan sonra bilgisayarınızda yer alan FOTOĞRAFLAR uygulamasını açın.
 • Fotoğraflar uygulamasında, bağlı aygıtınızdaki tüm fotoğrafları ve videoları içeren bir İçe Aktar ekranı gösterilir. İçe Aktar ekranı otomatik olarak görüntülenmezse Fotoğraflar kenar çubuğunda aygıtın adını tıklayın.
 • Aktarım esnasında telefonunuzun ekranında “BU BİLGİSAYARA GÜVENİLSİN Mİ” şeklinde bir uyarı çıkacaktır. Çıkan bu uyarıya İZİN VER deyin ve aktarım işlemini başlatın.
Uygulama ekranında yer alan TÜM FOTOĞRAFLARI İÇE AKTAR sekmesine tıklayarak telefonunuzdaki tüm fotoğrafları toplu ya da tek tek olacak şekilde bilgisayarınıza alabilirsiniz. iPhone’dan bilgisayara fotoğraf aktarmak işte bu kadar basit. Yeni çıkan iPhone modellerinde USB girişi bulunmadığından bu işlemi yapabilmek için iPhone Usb Conventer (Usb dönüştürücü) alabilirsiniz.