Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

iPhone Sim Kilidi Kaldırma Nasıl Yapılır?

  • Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Önem arz eden konulardan birisi olan iPhone sim kilidi kaldırma nasıl yapılır sorusuna yanıt verecek ve kapsamlı şekilde bilgi edineceğiz. Türkiye genelinde özellikle Apple iPhone kullanım oranları ile alakalı olarak çok ciddi bir artış söz konusu demek yanlış olmaz. Tabi ki bu telefonun bir çok farklı manada alternatifleri sizlere sunduğunu net şekilde söyleyebilirim.

iPhone sim kilidi ayarları
ile alakalı olarak birçok kişinin net olarak bilgi sahibi olmadığını biliyoruz. Şimdi sizlere elimizden geldiğince bu yöntem ile alakalı ayarları nasıl düzene sokmanız gerektiğini anlatacak ve fikir edinmenizi sağlayacağım. Merak ettiklerinizi yorum olarak sorabilir ve fikir edinebilirsiniz.

iPhone Sim Kilidi Nedir?

iPhone sim kilidi, size ait olan SIM kartınızın başkalarının eline geçerek kullanmasını engellemek için koyduğunuz bir güvenli şifreleme uygulamasıdır. Günümüzde her SİM, kendisine has şifreleme modeli ile gelir. Siz dilerseniz telefonun her açılıp kapanmasının ardından sizden istedenen bu SİM şifresini tamamen kaldırabilir ve doğrudan telefonunuzun ana açılış ekranına erişme şansına sahip olabilirsiniz. Şimdi bu anlamda sizlere ayarları nasıl yapacağınız ile alakalı olarak bilgiler sunacağım. Aşağıdaki aşamaları takip ederek en ince ayrıntısına kadar seçenekleri değerlendirme şansına da sahip olabilirsiniz. iPhone sim kilidi kaldırma işlemi aşağıdaki gibidir.

iPhone Sim Kilidi Ayarları Nasıl Yapılır?

Son derece basit ve pratik bir şekilde telefonunuz üzerinden Sim kartınız için sim parolası ayarları yapma işlemini öğreneceksiniz. Bildiğimiz gibi Android işletim sisteminde de yine aynı şekilde sim kilidi ayarları yapabilme şansınız bulunuyor. iPhone sim kilidi kapatma ve iPhone sim kilidi açma ayarları genel olarak aşağıdaki şekildedir.

iPhone Sim Pin Kodu Kapatma ve Değiştirme

  • Ayarlar bölümüne gidin.
  • Hücresel bölümüne gidin.
  • SIM PIN kısmına gidin.
  • Üst kısımdan SIM açma, kapatma işlemlerini gerçekleştirebilir, alt kısımdan ise PIN'ı değiştir butonuna tıklayarak PIN şifrenizi değiştirebilirsiniz.

iPad Sim Pin Kodu Kapatma ve Değiştirme

  • Ayarlar bölümüne gidin.
  • Mobil veri >SIM PIN kısmına gidin ve gerekli ayarları yapın.

PIN SIM şifrenizi bilmiyorsanız operatörünüz ile konuşarak pin kodunuzu öğrenebilirsiniz. PIN kodu, hat alındığında verilen kartın arka yüzünde yer almaktadır. iPhone, iPad sim ve pin değiştirme hakkında bilgi vermeye çalıştım. Umarım işinize yaramıştır. İyi forumlar ♥