Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

iPhone Ekran Kilidi Nasıl Kaldırılır?

• Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Thous

Thous

Yönetici
Yönetici
Web
tilki.net
Ticaret: 1 / 0 / 0
Acemi Apple kullanıcıları için bu yazımda iPhone ekran kilidi nasıl kaldırılır sorusuna yanıt vermeye çalışacağım. Türkiye genelinde birkaç senelik dilim içerisinde özellikle iPhone kullanıcılarının ciddi manada arttığını net olarak söyleyebiliriz. Android işletim sistemine göre iOS işletim sisteminin ciddi manada fark yarattığını da net olarak söyleyebiliriz.

iPhone güvenlik ayarları ciddi manada katı ve rutine nazaran çok daha farklı seçenekleri beraberinde getiriyor demek yanlış olmaz. iPhone ekran kilidi ayarları ile alakalı olarak bu yazımda sizleri bilgilendirecek ve fikir edinmeniz için elimden geleni yapacağım.

iPhone Ekran Kilidi Nedir?​

Ekran kilidi, telefonun başka kişiler tarafından açılamaması ve güvenlik açısından telefonu %100 güvenli hale getiren bir şifreleme modelidir.

Apple şirketi, özellikle iOS işletim sistemi ile birlikte iPhone modelleri için çok kapsamlı bir güvenlik aşaması belirlemiştir. Telefon modellerinizde ekran kilidinizi birkaç kere üst üste yanlış girmeniz ya da girilmesi durumunda telefondaki tüm veriler anında silinir. Bu açıdan da farklılık yaratan ve adından söz ettiren kapsamlı bir özellik. Steve Jobs ve ekibi ciddi manada mükemmel güvenlik seçeneklerini sunma yolunda da adımlar atılıyor.

iPhone Ekran Kilidi Nasıl Kapatılır?​

Aşağıdaki adımları sırası ile uygulayarak iPhone ekran kilidi kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

• Öncelikle iPhone telefonunuzu açın, ekran kilidinin şifresini girerek devam edin.
  • Ardından telefonunuzda AYARLAR sekmesine tıklayın ve ilerleyin.

Iphone ekran kilidi

• Ayarlar bölümüne girdikten sonra sıralı seçenekler göreceksiniz. Burada TOUCH ID VE PAROLA (Face ID ve PAROLA) seçeneğini göreceksiniz, bu seçeneğe tıklayın.
  • Gelen ekranda sizden telefonunuzun ekran kilidini kodunu isteyebilir. Ekran kilidi kodunu doğru bir şekilde girin ve ilerleyin.
  • Touch ID ve parola ekranında PAROLAYI KAPAT seçeneğini göreceksiniz. Bu butona tıklayarak parola istemeyi kapatacaksınız.
  • Kapatma işlemini yaptıktan sonra sizden 2 kere daha ekran kilidi şifrenizi yazmanızı isteyecektir. Bu şifreyi yazdıktan sonra parola isteme ekranı tamamen pasif hale gelecektir.

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME: iPhone telefon modelinizde eğer ki Touch ID yani diğer bir deyişle parmak izi okuyucu kullanıyorsanız ekran kilidi tanımlamak zorundasınız. iPhone, parmak izinizi okumadığı durumlarda sizden ekstra güvenlik önlemi olması açısından parola belirlemenizi isteyecektir. Parolasız şekilde Touch ID kullanmak mümkün değildir.

iPhone ekran kilidi kapatma
işlemi işte bu kadar basit. Başka bir yazımda görüşmek üzere! :)

Thous

Thous

Yönetici
Yönetici
Web
tilki.net
Ticaret: 1 / 0 / 0
Bu yazıyı hazırlarken uygulamalı olarak ekran kilidimi kapattım, tekrar kilidi açmak için iCloud şifresi istiyor, bilginiz olsun 😁🦊

LOTR Manyağı

LOTR Manyağı

Balrog of Morgoth 💀
Moderatör
Web
karavilgrup.com.tr
Ticaret: 0 / 0 / 0
Bir not da ben düşeyim;

Eğer İphone model cihazınıza şifre koydunuz ve hiç bir şekilde(İcloud şifrenizi de bilmiyorsunuz) de aktif edemiyorsunuz diyelim. Son çare telefonun faturası ile birlikte Apple'a mail atıyorsunuz, seri numarasından telefonun size ait olduğu teyit ediliyor ve size sıfırlama için bir link gönderiliyor. O link üzerinden İtunes ile cihazınızı sıfırlıyorsunuz.