Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

İnstagram’da Sponsorlu Reklam Nasıl Verilir?

  • Konbuyu başlatan Celil
  • Başlangıç tarihi
Celil

Celil

Server Administrator 🌍
Yönetici
Moderatör
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
176
Konum
Amsterdam

İnstagram’da Sponsorlu Reklam Nasıl Verilir?

İnstagram üstünde reklam vermek son derece kolaydır. İnstagram tanıtımları Facebook reklam yöneticisi doğrultusundan sağlanır. Bunun amacıyla profilinizin amacıylade işletme hesabına geçerek işlemleri başlatabilirsiniz. Reklam sunabilcek amacıyla facebook hesabınızı instagramla bağlamanız gerekmektedir. Bunu yaptıktan sonra işletme hesabına geçerek rahatlıkla reklam verebilirsiniz.

Bunun amacıyla amaç kitlenizi ve bütçenizi belirleyerek işlemlere başlayabilirsiniz. İnstagram sponsorlu reklam tamamiyle görsel olarak hikayelere ve gönderilere verdiği tanıtımlara denir. Bugünküde bunu uygulayan çoğu firma bulunmaktadır. Daha çok insan bulunduğu amacıyla çoğu şahıs olağanüstü ücretlerle reklam vermektedir.

Genellikle bu alanda reklam verecekseniz çoğu şahıs program amacıylade reklam vermeden direk olarak takipçisi yüksek olan şahıslara yönelmektedir. Sizde bu alanda bu tarz reklam unsurlarını değerlendirebilirsiniz. İnstagram sponsorlu tanıtımlarınızı yalnızca instagram üstünden değil Facebook Business Manager aracıyla eş güdümlü verebilirsiniz. Daha kaliteli detaylar tespit etmek istiyorsanız bu aracı kullanmak daha iyi bir alternatif olabilir. Facebook Business Manager aracının sizlere çoğu üstünlüğü bulunur. Bu vasıta üstünden kendi tanıtımlarınızı yönetebilirsiniz.

Hem de freelance olarak çalışarak başkalarının tanıtımlarını belirli bir ücret karşılığında yönetebilirsiniz. İnstagram programı amacıylade yer almasını dilediğiniz tanıtımları profesyonel olarak gözden geçirilmesini istiyorsanız bu hususta dijital pazarlama bölümünde hizmet veren yerlerle iletişime geçerek kaliteli hizmetler alabilirsiniz. Bu sayede reklam bütçenizi en verimli şekilde kullanarak daha güzel neticeler elde edebilirsiniz.


Instagram'da Reklam Vermek Neden Önemli

Bugünküde İnstagram anında anında her bireyin kullandığı bir sosyal medya programıdır. Bu sosyal medya programı amacıylade milyonlarca kullanıcı bulunduğu amacıyla görkemli bir reklam verme programı durumuna dönüşmüştür. Bugünküde bundan sonra reklam pazarlamasının dijital pazarlama kısmına evrim geçirmesiyle eş güdümlü bu alandaki talepler çoksıyla artmıştır.

İnstagram programı amacıylade yer alan çoğu eklenti vasıtası ile çoğu kullanıcı program amacıylade çoksıyla süre geçirmektedir. Durum bu tür olunca olağanüstü bir Piyasa kısmı oluşmaya başlanmış oluyor. Doğru bir düzenleme yaparak instagram üstünde reklam vermek bubugünümüzde son derece basittir. Bütün büyük markaların en mühim reklam aracı bubugünümüzde İnstagram olarak bilinmektedir.

Youtube içeriklerinde yer alan tanıtımlar her ne kadar cazip görünse bile İnstagram programının amaç kitlesi daha belli ve direk olarak kullanıcıya vardığı amacıyla daha çok ilgi çekmektedir. Genellikle son dönemde doğan Influencer adı altında çoğu şahıs bulunmaktadır. Bu tür kullanıcılar profillerine reklam alarak binlerce şahısyle paylaşım yaparak tanıtımlarda mühim bir rol oynamaktadır. Bu tür şahıslar kullandıkları her ürünü, çalıştıkları her firmayı paylaşarak insanlara yol göstermektedir. Durum bu tür olunca çoğu insan bir anda reklam aracına dönüşmüş olacaktır.

İnsanlar arasında sunulan tanıtımlar daha etkili olmaktadır. Bugünkü mecrasında yalnızca duran reklam tabelalarına bakmak bir mana ifade etmeyecektir. Bugünküde daha hareketli ve canlı olarak görülen sosyal medyalarda reklam vermek son derece karlı bir iştir. Bu reklam çeşidini kullanmak her manada olumlu bir katkı sağlar.