Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Instagram Üzerinden Para Kazanma Fikirleri

  • Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Ticaret ile ilgilenenlerin ciddi anlamda araştırdığı Instagram üzerinden para kazanma fikirleri hususunu Tilki.NET ailesiyle paylaşmak istedim. Bildiğimiz gibi Instagram, özellikle Mark Zuckerberg tarafından satın alındıktan sonra çok ciddi bir aşama kaydetti.

Facebook, zaman içerisinde cazibesini kaybetmeye başladı ve hal böyle olunca Instagram ciddi şekilde atağa kalktı. Fotoğraf paylaşımı artık insanlar için her şey oldu. Şimdilerde ise Instagram’dan ürün satışı mantığı gelişti ve kişiler buradan çok ciddi gelirler elde edebiliyorlar. Hemen konu ile alakalı önerileri inceleyelim.

Instagram’dan Ticaret Yaparak Para Kazanma​

Instagram hesaplarınızdan artık ticaret yapabilirsiniz. Sitemiz üzerinden geçtiğimiz günlerde sizlere Instagram İşletme Hesabı hakkında bilgi sunmuştuk. Bu hesap herkesin ücretsiz olarak kullanabildiği bir hesap. Ayrıcalıkları muazzam. Peki Instagram’dan gelir elde etmek için neler yapılmalı? Hemen sizlere bu anlamda Instagram etkileşiminizi arttıracak fikirler üretelim.

Instagram para kazanma

Kısa, Öz ve Kimliğinizi Anlatan Instagram Kullanıcı Adı​

Önceliğimiz kullanıcı adımız. İnsanların aklında yer etmek ve kolay bulunabilmek önemlidir. Bu neden dolayısı ile kullanıcı adımız bizim MARKAMIZ olacak. Kısa, öz ve anlaşılır kullanıcı adı seçin. Bu sizi birkaç adım ön plana çıkaracaktır.

İlgi Çekici ve İşinizi Anlatan Biyografi (BİO) Alanı​

BİO alanı, özellikle arama sonuçlarında öncelikli çıkmanız için önemlidir. Bu nedenle ticari faaliyetlerini BİYOGRAFİ kısmında tam ve açıklayıcı olarak, emojiler kullanacak şekilde anlatın. Göze hitap edin ve ön planda olun.

Resim Kalitesine Önem Verin​

Paylaşacağınız resmin kalitesi insanlar için GÜVEN teşkil eder. Çekeceğiniz her resim kaliteli olmalı ve paylaşımlarınızda da bir düzen gözetin.

Etkileşimi Önemseyin​

İnsanların yorumlarını ya da Instagram DM mesajlarını önemseyin. Her yoruma ve mesaja yorum yapın. Bu güven ve ilgili satıcı anlamına gelir. Fazla gelir elde etmek için öncelik MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ olacaktır.

Instagram Reklamları, Doğru Demografik Hedefleme​

Sattığınız ürünlerin hangi kesime hitap ettiğini en iyi siz bilirsiniz. Dolayısı ile Instagram reklamları olmazsa olmaz. Doğru kitleleri hedefleyerek çok küçük bütçeler ile dahi bu işe başlayabilir ve kısa zaman içerisinde büyüyebilirsiniz.

Sürekli Paylaşım Yaparak İnsanları Sıkmayın

Sık sık paylaşım yapmak ve insanların HABER KAYNAĞI’nın sadece sizle dolu olmasını sağlamak son tüketiciyi her zaman sıkar ve kitle kaybı yaşanır. Ne satıyor olursanız olun, günlük maksimum 2–3 paylaşım yeterli olacaktır.

Bu kural, Instagram hikaye paylaşımları için de geçerlidir.

#Hashtag Kullanımı Fark Yaratır​

Her paylaşımınızda abartmadan trend hashtag kullanımı takipçi rakamlarınıza doğrudan etki eder. Bu neden dolayısı ile Hashtag kullanımını hemen hemen her gönderinizde uygulayın.

Instagram'dan Para Kazanmak için yukarıda yazan önerileri sayfanız için uygulayın. Markanızın zamanla geliştiğini ve daha çok kazanmaya başladığınıza şahit olacaksınız. Bu yazımda Instagram'dan Ticaret Yaparak Para Kazanma hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştım. Umarım işinize yarayan bir makale olmuştur, iyi forumlar ♥