Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Instagram Takipçi Arttırma Yolları

  • Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Çok önemli konulardan birisi olan ve fazlaca araştırılan Instagram takipçi arttırma yolları ile alakalı olarak sizlere elimizden geldiğince birkaç güncel bilgi sunmaya çalışacağım. Türkiye genelinde özellikle Instagram kullanımı her geçen gün daha yaygın hale geliyor.

Facebook şirketler grubunun satın alması ile birlikte şüphesiz çok daha iyi noktaya geldiklerini de söylemek mümkün. Instagram'dan para kazanmak isteyenler için Instagram takipçi arttırmak oldukça önemli bir kriter. Peki sayfanıza nasıl daha fazla takipçi çekebilirsiniz? Kısa zaman içerisinde nasıl daha popüler bir hesap haline gelebilirsiniz? Bu hususta birkaç önemli anahtar uygulamayı sizlere sunmak istiyorum.

Instagram Takipçileri Nasıl Arttırılır ?​

Yazımıza başlamadan önce sizlere önemli bir önerimiz var. Hesabınıza sahte - panel veya bot kullanıcılar çekmeyin, çektirmeyin. Her zaman instagram hesabını organik büyütmek için çabalayın. Organik olarak büyütülen Instagram hesapları daha fazla etkileşim alırlar. Bu sayede büyük şirketler ile satış ortaklığı yaptığınızda daha fazla kar elde edersiniz.

Instagram takipci arttirma

Instagram Paylaşımlarınızda #Hashtag Kullanın​

Birinci önemli uygulamamız hashtag kullanımı. Hashtag sisteminde paylaşımlarınız birçok farklı kitle tarafından görünür. Paylaşımınızın içeriği ile alakalı birçok farklı hashtag kullanabilirsiniz. Çok fazla abartmak tabi ki hesabınızın kapanmasına neden olur. Bu nedenle yeterli (maksimum 5) sayıda etiket kullanın. Etiket kullanırken, etiketten önce paylaşımınız için 1 – 2 cümlelik bir açıklama yazmak instagram profiliniz için daha faydalı olur.

Instagram Takipçiniz +70.000'i gördüğünüz etiket kullanımını (maksimum 2) sınırlayabilirsiniz. Çünkü organik 70.000 takipçi; her gönderinin keşfete düşmesi, yüzlerce yorum ve beğeni alması anlamına gelir.

Kaliteli Paylaşımlar Yapın​

Her hesap farklı paylaşım tipi demektir. Sayfanızın içeriğini yansıtan modern paylaşımlar yapın. Kaliteli resimler çekin ve hatta resimleriniz insanların alıntılayacağı cinsten olsun. Paylaşımlarınıza özenin ki geniş kitleler bu anlamda sizlere hayran kalarak sayfanızı takip etsin.

Takipçilerinizin sizden alıntı yapması; organik reklam anlamına gelir. Bu sayede siz reklama hiç para vermeden sayfanıza (takipçinizin paylaştığı gönderiden) yeni aboneler gelecektir.

Sürekli Paylaşım Yapmayın, Düzenli Paylaşım Yapın​

Paylaşım sıklığı ne olursa olsun önemlidir. Gerek gönderi paylaşımları ve gerekse story paylaşımlarında insanları sıkmayın. Sürekli kaynaklarda sizin görünmeniz demek, insanların sizden irite olması anlamına gelir ki bu da beraberinde takipçi kaybını getirir. Günde 1, Haftada 1 gibi periyotlar belirleyerek kaliteli paylaşım yapmak, takipçilerinizin sayfanıza olan ilgisini arttırır.

En ideal gönderi sıklığı günde 4 ile ifade edilebilir. Bu paylaşımlar arasında minimum 90, maksimum 120 dakika olması da önemli bir kriter. Ayrıca hikayelerin daha fazla görüntüleme alması için sabah 10'da başlayarak 2 veya 3 saatte 1 kez paylaşım yapılabilir. Etkileşimin artmasını istiyorsanız; hikayelere anket ekleyebilirsiniz.

Instagram Reklamlarını Tercih Edin​

Sayfanızın içeriği her ne olursa olsun, bireysel ya da kurumsal olmanız hiç önemli değil. Instagram reklamlarını her şekilde kullanma şansına sahipsiniz. Bu neden dolayısı ile kısa zaman içerisinde daha geniş kitlelere erişmek için düşük bütçeler ile gönderilerinizi reklam olarak çıkın. Instagram Takipçi Arttırma hayalinize bu sayede kısa süre içinde erişebilirsiniz.

Çekilişler ile Hediye Dağıtarak Takipçi Çekin​

Son dönemde Instagram sayfalarının en sıklık ile tercih ettiği yöntemlerin başında gelen ÇEKİLİŞ yöntemi. İnsanlar, bu gibi durumlardan ciddi anlamda hoşlanır ve Instagram hesabınızın hem etkileşim rakamlarında çekiliş olur. Hem de kısa zaman içerisinde takipçi sayısında çok ciddi bir artış gözlenir. Sayfanızın içeriği ne olursa olsun çekiliş popülarite anlamına gelir. Ayrıca büyük sayfaların oluşturduğu çekilişlere katılım sağlayabilirsiniz.

Çekiliş yöntemi ile gelen takipçiler çekiliş bittikten sonra düşebilir. Bu yöntem Instagram takipçi arttırma konusunda oldukça etkili olsa da daha önce yönettiğim sayfalarda kullandığım bir yöntem değildi.

Grafiklerinizi İyileştirin​

Konseptinize bağlı olarak logo çalışmalarınızı ve post şablon tasarımlarınızı profesyonellere yaptırın. Bu sayede takipçi adayları sayfanıza girdiğinde eşsiz bir ahenk ile karşılaşır. Bu görseller, sayfanızı ziyaret eden kararsız insanların fikrini değiştirerek sayfanızı takip etmesini sağlayabilir.

Instagram takipci arttirmak

Takibe Takip Yapın​

10.000 – 15.000 takipçiye ulaşana kadar takibe takip yaparak sayfanızı organik şekilde geliştirebilirsiniz. Hesabınızın kapanmaması için günlük ve saatlik işlem limitlerini geçmeyiniz. Takibe takip yaparak Instagram takipçi arttırma işlemi sıkıcı olsa da bu yöntem kesin olarak sayfanızı büyütecektir.

Keşfet Gruplarına Girin​

Keşfet grubu: Instagram’da yüksek takipçili ( 1000 ve üzeri ) hesaplar, toplu konuşma başlatır. Başlatılan bu konuşmada genellikle havadan sudan konuşmak yasaktır. Her grubun kuralı farklıdır. Herkes kendi hesabında yaptığı paylaşımları bu gruba atar. Yüksek takipçili diğer hesapların bu paylaşıma yorum yapması istenir. Bu sayede paylaşımın keşfete düşmesi sağlanarak daha fazla kitleye ulaşması hedeflenir.

Bu yazımda sizlere Instagram Takipçi Arttırma Yolları ile ilgili fikirler sunmaya çalıştım. Umarım işinize yarayan bir konu olmuştur. İyi forumlar ♥