Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Instagram Spam Nedir?

 • Konbuyu başlatan Celil
 • Başlangıç tarihi
Instagram Spam Nedir?

Instagram'da istemediğimiz gönderiler, rahatsız edici gönderiler veya bizi rahatsız eden profillerle karşılaşabilirsiniz. Bu tür kişileri veya siteleri spam olarak bildirerek, bu hesapları feshedebilir veya askıya alabiliriz. Bu instagram spam nedir sorusunun tam olarak yanıtıdır.

En bilinen sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, şu anda milyonlarca kullanıcıya sahiptir. Bu kullanıcıların bir kısmı ticari amaçlarla kullanırken bir kısmı ise eğlence amaçlı kullanmaktadır. Vizyon odaklı, fotoğraf çekebilir, hayatınızın her anını sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Diğer birçok sosyal medya uygulamasında olduğu gibi istemediğimiz paylaşımlar, bizi rencide eden paylaşımlar veya bizi rahatsız eden profillerle karşılaşabilirsiniz. Bu tür kişileri veya siteleri spam olarak bildirerek, bu hesapları feshedebilir veya askıya alabiliriz.

Instagram spam nedir

Spam Neden Atılır?​

Spam, Instagram'ın şikayet düğmesidir. Herhangi bir rahatsız edici durumda, rahatsız edici hesaba spam gönderebilir ve Instagram'a bildirebilirsiniz. Instagram, şikayetinizi geçerli bulması durumunda gerekli işlemi yapacaktır. Kullanıcıların düzenli olarak spam gönderdiği hesap türleri:

 • Kötüye kullanım amaçlı veya kötüye kullanım amaçlı mesajlar gönderen kullanıcılar
 • Dini ve ahlaki değerleri zedeleyen gönderilerin bulunduğu sayfalar
 • Müstehcen içerik yayınlayan kullanıcılar
 • Dolandırıcılık hesabı
Spam hesaplar bir süreliğine kapatılabilir. Gerekirse süresiz olarak kapatılacaktır.

Spam Nasıl Atılır?​

Instagram spam nedir, sorusunun cevabı şikayet etmek anlamına gelir. Bir kullanıcıya spam göndermeden önce, kullanıcıyı şikayet etmelisiniz. Instagram kurallarını ihlal eden ve rahatsızlığa neden olan bir kullanıcıya spam göndermek için kullanıcının profiline girmeniz gerekir. Sağ üst köşedeki üç noktayı tıklayın, ardından görünen seçeneklerden Rapor düğmesini tıklayın. Düğmeye tıkladığınızda, "Bu hesabı neden şikayet ediyorsunuz?" Sorusu sorulacaktır. Metin görüntülenir. Nedenini sağladıktan sonra, spam bildirebilir ve gönderebilirsiniz.

Hesabınıza büyük miktarda spam gönderildiğinde Instagram daha hızlı yanıt verir. Bu nedenle birçok kişi spam gönderen hesabı hızlı ve tamamen kapatmak istiyorsa şikayet etmek zorunda kalıyor.

Spam Nasıl Kaldırılır?​

Her gün binlerce hesap spam ediliyor. Peki bu istenmeyen postaları silmek veya çöp yemeyi durdurmak için ne yapıyoruz?

 • Gönderiler cinsel içerikli olmamalıdır. Aksi takdirde, spam süresi daha uzun olacaktır.
 • Bir spam cezası aldıysanız, aldığınız gün yayınlamamak en iyisidir.
 • Başka bir sayfada yaptığınız yorumların rahatsız edici olmadığından emin olun. Aksi takdirde, rahatsız edici yorumlar işaretlenecek ve spam gönderilecektir.
 • Spam cezası bitene kadar beğenmemek önemlidir.
 • Spam zamanlarında çok fazla hesabı takip etmemek ve kullanıcılara takip isteği göndermemek önemlidir. Aksi takdirde, talebiniz her reddedildiğinde tacizci bir kullanıcı haline gelirsiniz.
Aslında, spam gönderdiğiniz için geçici olarak cezalandırılırsanız, şu anda hesabınızla hiçbir şey yapmamanız tercih edilir. Çünkü eylemleriniz spam sürenizi artıracaktır. Gerçek ve organik Instagram takipçileri edinin ve spam etkilerinden kaçınmak için daha fazla insanla etkileşim kurun.

Instagram Spam Süresi​

Instagram spam nedir ve ne zaman kaldırılacağı sorusu bu konuyla ilgilenenlerin başında geliyor. Belirli kurallara uyulması durumunda spam bir hafta içinde kaldırılacaktır. Ancak bu süre içerisinde profilinizle ilgili yeni şikayetler olursa bu süre uzayabilir.